بورس و بازارهای مالی

جهش قیمت‌ها در بازار رمزارز/ چشم‌انداز صعودی شد؟

نگارعلی: با واکنش بازارها به تصمیم فدرال رزرو برای پمپ کردن نقدینگی به اقتصاد ایالات متحده، بیت کوین در جلسه روز جمعه به بالای ۲۷۰۰۰ دلار رسید؛ پس از پایین ترین سطح ۲۴۶۲۴.۷۴ دلار در روز پنجشنبه، بیت‌کوین در اوایل روز جمعه به اوج خود یعنی ۲۷۰۰۲.۳۹ دلار رسید. در نتیجه این حرکت، بیت کوین …

نگارعلی: با واکنش بازارها به تصمیم فدرال رزرو برای پمپ کردن نقدینگی به اقتصاد ایالات متحده، بیت کوین در جلسه روز جمعه به بالای ۲۷۰۰۰ دلار رسید؛ پس از پایین ترین سطح ۲۴۶۲۴.۷۴ دلار در روز پنجشنبه، بیت‌کوین در اوایل روز جمعه به اوج خود یعنی ۲۷۰۰۲.۳۹ دلار رسید.

در نتیجه این حرکت، بیت کوین به قوی ترین نقطه خود از ژوئن ۲۰۲۲ صعود کرد، زمانی که قیمت آن بالای ۲۸۵۰۰ دلار بود.

از این رالی اخیر، میانگین متحرک ۱۰ روزه اکنون در آستانه یک متقاطع صعودی با همتای ۲۵ روزه خود است که بسیاری آن را نشانه ای از روند صعودی طولانی مدت می دانند. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه (RSI) از سطح مقاومت ۶۷.۰۰ خارج شده و در این فرآیند به منطقه ای که بیش از حد خرید شده است، حرکت کرده است.

در زمان نگارش این مقاله، این شاخص در ۷۰.۰۹ قرار دارد که قوی‌ترین خوانش شاخص از اوایل فوریه تاکنون است.

علاوه بر این، اتریوم نیز در جلسه روز جمعه افزایش یافت و قیمت ها به بالای ۱۷۰۰ دلار بازگشت. اتریوم در اوایل جلسه روزجمعه به بالاترین سطح ۱۷۶۶.۵۵ دلار رسید، که کمتر از ۲۴ ساعت پس از رسیدن به پایین ترین سطح در ۱۶۴۴.۵۴ دلار است.

این حرکت باعث شد که دومین ارز دیجیتال بزرگ دنیا از سقف قیمتی اخیر در ۱۷۲۰ دلار عبور کند.

جهش قیمت‌ها در بازار رمزارز/ چشم‌انداز صعودی شد؟

مشابه بیت‌کوین، به نظر می رسد که یک تلاقی رو به بالا بین میانگین متحرک ۱۰ روزه (قرمز) و ۲۵ روزه (آبی) روی کارت ها وجود دارد؛ یک مانع برای این متقاطع سقف آتی ۶۵.۰۰ در شاخص قدرت نسبی است که در حال حاضر روی ۶۲.۸۶ دنبال می شود.

اگر فراتر از این نقطه حرکت کند، به احتمال زیاد اتریوم بالای ۱۸۰۰ دلار معامله شود.

۲۲۳۲۲۷

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!