مسکن و حمل و نقل

جریمه ۸۸ میلیارد تومانی ۱۴۰۰ مشاور املاک غیرمجاز در استان تهران – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، حسین جنتی عصر یکشنبه در جلسه شورای مسکن و ستاد بازآفرینی شهری استان تهران اظهار داشت: عملیات اجرایی ۳۴۰ هزار واحد مسکن در استان تهران در بخش‌های مختلف آغاز شده است که با احتساب ۴۱ هزار واحد در بافت‌های فرسوده می‌باشد. وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ درصد …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، حسین جنتی عصر یکشنبه در جلسه شورای مسکن و ستاد بازآفرینی شهری استان تهران اظهار داشت: عملیات اجرایی ۳۴۰ هزار واحد مسکن در استان تهران در بخش‌های مختلف آغاز شده است که با احتساب ۴۱ هزار واحد در بافت‌های فرسوده می‌باشد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ درصد مسکن مربوط به طرح نهضت ملی بر عهده استان تهران است، عنوان کرد: با این ۳۴۰ هزار واحد حدود ۷۰ درصد برنامه استان تهران در طرح نهضت ملی مسکن محقق شده، البته کسری زمین در تهران داریم که هزار هکتار در کارگروه‌ها در حال بررسی است و منتظر ابلاغ هستیم که در صورت تأیید نهایی بخشی از مشکلات حل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در مورد طرح جوانی جمعیت ۱۶ هزار نفر ثبت نام کردند و اخیراً نیز ۲۵۰۰ نفر از خانواده‌های سه فرزند یا بیشتر شناسایی و تأیید نهایی شدند که تهیه زمین برای این افراد انجام شده و طی مراسمی زمین‌ها واگذار شد و اکنون در حال واگذاری سند هستیم.

جنتی در مورد ساماندهی مشاور املاک خاطرنشان کرد: ۲۱ هزار مشاور املاک در استان تهران داریم که ۴۵۰۰ مورد به صورت غیرمجاز هستند که حدود ۱۴۰۰ املاک غیرمجاز پلمپ و حدود ۸۸ میلیارد تومان جریمه شدند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!