دسته بندی نشده

ثبت‌نام بیش از ۶٠٠ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در مشهد

امیر فریدنیا در گفتگویی، اظهار کرد: تا پایان روز سوم ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی، هزار و ٣٣٩ نفر برای ثبت نام در حوزه‌های انتخابیه استان خراسان رضوی به سامانه ثبت‌نام مراجعه کرده که از این تعداد، هزار و ٢١٠ نفر ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند. وی افزود: هزار و ١٣ نفر آقا …

امیر فریدنیا در گفتگویی، اظهار کرد: تا پایان روز سوم ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی، هزار و ٣٣٩ نفر برای ثبت نام در حوزه‌های انتخابیه استان خراسان رضوی به سامانه ثبت‌نام مراجعه کرده که از این تعداد، هزار و ٢١٠ نفر ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند.

وی افزود: هزار و ١٣ نفر آقا و ١٩٧ نفر خانم در مجموع حوزه‌های انتخابیه استان ثبت‌نام کرده‌اند.

دبیر ستاد انتخابات استان خراسان رضوی با بیان اینکه ٩ نفر از ثبت‌نام کنندگان شامل ماده ٢٩ انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: از تعداد کل ثبت‌نام کنندگان، ١۶٨ نفر دارای مدرک کارشناسی، ٨٢٨ نفر مدرک کارشناسی ارشد، ١٧٨ نفر مدرک دکتری و ٣۶ نفر دارای مدرک حوزوی معادل ارشد به بالا می‌باشند.

فریدنیا تصریح کرد: از هزار و ٢١٠ نفری که ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند، ۴٧۶ نفر بین ٣٠ تا ۴٠ سال، ۴٣۵ نفر بین ۴٠ تا ۵٠ سال، ٢۴١ نفر بین ۵٠ تا ۶٠ سال و ۵٨ نفر بالای ۶٠ سال هستند.

وی با اشاره به اقداماتی که در مرحله پیش ثبت‌نام انجام می‌شود، گفت: در مرحله پیش ثبت‌نام اقداماتی همچون استعلام بررسی اصالت مدرک تحصیلی داوطلبان، تطابق سن داوطلب با قانون انتخابات و بررسی عدم سو پیشینه داوطلبان انجام می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!