اقتصاد کلان

تورم نقطه‌ای تولید برق از ۶۰ درصد عبور کرد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،مرکز آمار ایران گزارش شاخص تورم قیمت تولیدکننده بخش برق در فصل بهار امسال را منتشر کرد. به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،بر این اساس در بهار امسال تورم سالانه قیمت تولیدکننده برق به ٣٠.١ درصد رسید که در مقایسه با تورم سالانه ١۶.٩ درصد درصدی در فصل قبل از …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،مرکز آمار ایران گزارش شاخص تورم قیمت تولیدکننده بخش برق در فصل بهار امسال را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،بر این اساس در بهار امسال تورم سالانه قیمت تولیدکننده برق به ٣٠.١ درصد رسید که در مقایسه با تورم سالانه ١۶.٩ درصد درصدی در فصل قبل از آن، ١٣.٢ واحد درصد افزایش داشته است. همچنین درصد تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١۴٠٢ نسبت به مدت مشابه در سال قبل، برای ساعات مختلف اوج‌بار، میان‌بار و کم‌بار، به ترتیب ٣٠.١، ٢٨.٢ و ٣۴  بوده است. 

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،همچنین در این بازه زمانی تورم نقطه ای قیمت تولیدکننده کل بخش برق به ۶٠.٩ درصد رسیده که در مقایسه با تورم نقطه ای ٢١.١ درصدی در زمستان سال گذشته ٣٩.٨ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط نیروگاه‌های برق به ازای فروش محصول خود به شرکت‌های توزیع برق، در فصل بهار ١۴٠٢ نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۶٠.٩ درصد افزایش دارد. درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در فصل مورد بررسی نسبت به فصل مشابه سال قبل، برای ساعات مختلف اوج‌بار، میان‌بار و کم‌بار، به ترتیب ۶۴.٩ ، ۶٠.٩ و ۵٨.٢ بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در فصل بهار ١۴٠٢، تورم فصلی تولیدکننده برق ٣١.٨ بوده که در مقایسه با تورم فصلی ١.٩- درصدی در زمستان سال گذشته، ٣٣.٧ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط نیروگاه‌های برق به ازای فروش محصول خود به شرکت‌های توزیع برق، در فصل بهار ١۴٠٢ نسبت به فصل قبل، ٣١.٨ درصد افزایش دارد. در فصل مورد بررسی، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق نسبت به فصل قبل، برای ساعات مختلف اوج‌بار، میان‌بار و کم‌بار، به ترتیب ٣۴.۶، ٣١.٧ و ٢٩.٩ بوده است. 

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!