اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

تنظیم موافقتنامه‌های سرمایه‌گذاری خارجی و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین ایران و امارات

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، طرفین در این ملاقات بر افزایش حجم همکاری‌ها در حوزه تجارت و سرمایه گذاری خارجی تاکید کردند. در این ارتباط مقرر شد که به زودی اقدامات مقتضی به منظور تنظیم موافقتنامه‌های سرمایه گذاری خارجی و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین طرفین …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، طرفین در این ملاقات بر افزایش حجم همکاری‌ها در حوزه تجارت و سرمایه گذاری خارجی تاکید کردند.

در این ارتباط مقرر شد که به زودی اقدامات مقتضی به منظور تنظیم موافقتنامه‌های سرمایه گذاری خارجی و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین طرفین به مورد اجرا قرار گیرد.

«محمد ابن هادی الحسینی» در این ملاقات ضمن اشاره به تأثیر مثبت از سرگیری روابط بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان در منطقه گفت: حجم تجارت بین ۲ کشور حدود ۴۰ برابر افزایش یافته است.

این حجم تجارت در زمینه‌های مختلف حاکی از رشد طبیعی و خوب مناسبات و تعاملات ایران و امارات است و نقش دولت‌های طرفین تشویق تجارت و تسهیل آن از طریق توافقنامه‌های اجتناب از اخذ مالیات مضاعف است و لازم است در توافقات موجود ۲ کشور بازنگری‌هایی انجام شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی هم ضمن اشاره به توافقات نهایی نشده قبلی مرتبط به تدوین موافقتنامه سرمایه گذاری خارجی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در پروژه‌های سودآور مشترک و همچنین همکاری ایران و امارات در سرمایه گذاری در سایر کشورها آمادگی دارد.

براساس این گزارش طرفین در این دیدار دوجانبه به منظور تسهیل روابط تجاری، موضوع عملیاتی کردن خط اعتباری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در پایان این ملاقات وزیر امور اقتصادی و دارایی از همتای اماراتی خود دعوت کرد که در اولین فرصت به تهران سفر کند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!