دسته بندی نشده

تفاهم‌نامه تبدیل ریسباف به موزه امضا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمد نورصالحی امروز _یکشنبه هشتم مردادماه_ در نطق میان‌دستور نودوششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تسلیت شهادت امام حسین (ع) و امام سجاد (ع) اظهار کرد: در محرم امسال مردم ولایت‌مدار ایران و اصفهان موفق به عزاداری‌های گسترده و پرشور و شعور شدند، این آئین‌ها هر سال …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمد نورصالحی امروز _یکشنبه هشتم مردادماه_ در نطق میان‌دستور نودوششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تسلیت شهادت امام حسین (ع) و امام سجاد (ع) اظهار کرد: در محرم امسال مردم ولایت‌مدار ایران و اصفهان موفق به عزاداری‌های گسترده و پرشور و شعور شدند، این آئین‌ها هر سال بهتر و بیشتر از سال گذشته و به صورت کاملاً مردمی برگزار می‌شود و بسیار خرسندیم که ما نیز سهمی در این عزاداری‌ها ایفا کرده باشیم.

وی با گرامیداشت هفته اهدای خون افزود: طبق گزارش‌های ارائه شده در دهه نخست محرم امسال، مردم اصفهان ۱۰ درصد بیش از سال گذشته اقدام به اهدای خون کرده‌اند، بنابراین آمار میزان اهدای خون مردم اصفهان طی این زمان، بیش از نیاز استان بوده است، از این‌رو به سایر استان‌های نیازمند ارسال خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تفاهم‌نامه در حال تنظیم با هدف افزایش تعداد مراکز انتقال خون اصفهان تصریح کرد: مراکز اهدای خون با همکاری مدیریت شهری و سازمان انتقال خون به چهار مورد افزایش پیدا خواهد کرد، علاوه بر این یک مرکز جامع فرآورده‌های خونی نیز قرار است با همت شهرداری در اصفهان ایجاد شود؛ با ایجاد این مرکز در اصفهان بسیاری از نیازهای بیماران به فرآورده‌های خونی برطرف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز تعدادی از همکاران شورا و دبیرخانه در مرکز اهدای خون اصفهان حضور پیدا کردند و با اهدای خون خود این هفته را گرامی داشتند.

نورصالحی با اشاره به سفر هفته گذشته خود و شهردار اصفهان به تهران اظهار کرد: تبدیل کارخانه ریسباف به موزه از مهم‌ترین مسائل پیگیری شده در این سفر بود؛ با پیگیری‌های بسیار مسئولان طی دو سال گذشته این هدف در حال تحقق است و مصوبه دولت برای انتقال مالکیت این کارخانه که ثبت ملی شده و عقد تفاهم‌نامه بین وزارت میراث فرهنگی و شهرداری اصفهان برای همکاری مشترک و تبدیل این مجموعه به موزه جامع نتیجه این تلاش‌ها و پیگیری‌ها است.

وی ادامه داد: قرار است معاون وزیر میراث فرهنگی در هفته جاری به اصفهان سفر کند و احتمال دارد در این سفر تفاهم‌نامه منعقد شود که با این اتفاق، شهرداری وعده داده است از شش ماه آینده تبدیل مجموعه ریسباف را به موزه آغاز و طی سه سال آن را تکمیل کند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ملاقات با وزیر کشور و طرح مسائل مهم در حوزه حمل‌ونقل گفت: توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی و تملک دپوی خط دو مترو مواردی بود که ماه‌ها پیگیری و دستور آن از وزیر کشور گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: قرارداد اجرای کامل خط دو مترو با شرکت مپنا به عنوان سرمایه‌گذار در این دوره از شورا امضا شد و در حال حاضر در مرحله‌ای است که عملیات اجرایی آن باید آغاز شود، بنابراین امیدواریم با مشارکت مدیریت شهری و حمایت مقامات استانی و کشوری این مهم محقق شود.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!