دسته بندی نشده

تغییر فرمول قیمت‌گذاری بدون اطلاع ستاد تنظیم بازار غیرقانونی است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وزارت صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای به شرکت بورس کالا هرگونه اقدام بدون هماهنگی با ستاد تنظیم بازار برای تغییر فرمول قیمت‌گذاری را غیرقانونی دانست. به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،این نامه در راستای انتشار مطلبی با مضمون تغییر نرخ تسعیر ارز برخی از محصولات پذیرش شده در بورس …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وزارت صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای به شرکت بورس کالا هرگونه اقدام بدون هماهنگی با ستاد تنظیم بازار برای تغییر فرمول قیمت‌گذاری را غیرقانونی دانست.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،این نامه در راستای انتشار مطلبی با مضمون تغییر نرخ تسعیر ارز برخی از محصولات پذیرش شده در بورس از جمله گروه محصول پتروشیمیایی توسط شرکت بورس کالا، تدوین و منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در نامه وزارت صنعتف معدن و تجارت آمده است: با عنایت به شکایات متعدد واصله از طرف انجمن‌ها، اصناف و واحدهای تولیدی پایین دست صنعت پتروشیمی مبنی بر انتشار نامه آن شرکت در فضای مجازی با مضمون تغییر نرخ تسعیر ارز برخی از محصولات پذیرش شده در بورس از جمله گروه محصول پتروشیمیایی به آگاهی می‌رساند با توجه به اینکه مواد اولیه پتروشیمی و خوراک بالادست آن با نرخ ارز مشابه و تحت ضوابط مشخص و بر اساس دستورالعمل‌های مربوطه، توسط متولی تنظیم بازار (وزارت نفت و شرکت تابعه آن) قیمت گذاری می‌شوند، هر گونه اقدام یکجانبه و بدون هماهنگی با ستاد تنظیم بازار برای تغییر فرمول قیمت گذاری، به علت اینکه غیرقانونی بوده و موجب بر هم خوردن کل زنجیره خواهد شد، از طرف این وزارتخانه قابل پذیرش و اغماض نیست.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،علی الخصوص آنکه در شرایط ملتهب فعلی، با ورود به مبحث تعیین قیمت پایه محصولات پتروشیمی که به هیچ عنوان در حیطه اختیارات آن شرکت نیست، موجب نگرانی گسترده در میان فعالان صنایع پایین دست شده، به نحوی که تبعات آن بلافاصله و کمتر از چند ساعت متوجه نرخ قیمت مواد اولیه در بازار آزاد و رونق مضاعف دلالی شده است. لذا ضمن اعلام باطل بودن این نامه، بر لزوم رعایت ضوابط مندرج در دستورالعمل تنظیم بازار و مصوبات کمیته تخصصی پتروشیمی توسط آن شرکت، تاکید می شود.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!