بورس کالا

تغییرات قیمت فولاد در یک هفته گذشته

به گزارش سرمایه ایرانی، قیمت های بیلت CIS حدود ۱۶ دلار افزایش هفتگی داشته و به ۴۵۱ دلار رسیده است. ترکیه با توجه به افزایش هزینه های قراضه، قیمت های میلگرد و بیلت را افزایش داده است. تقاضا برای بیلت و میلگرد با توجه به مشکلات مایل کشور، محدوده شده است.علی رغم محدودیت های تولید …

به گزارش سرمایه ایرانی، قیمت های بیلت CIS حدود ۱۶ دلار افزایش هفتگی داشته و به ۴۵۱ دلار رسیده است. ترکیه با توجه به افزایش هزینه های قراضه، قیمت های میلگرد و بیلت را افزایش داده است. تقاضا برای بیلت و میلگرد با توجه به مشکلات مایل کشور، محدوده شده است.
علی رغم محدودیت های تولید فولاد در تانگشان، تولید فولاد چین در ماه جولای افزایش پیدا کرده است. تولید فولاد خام چین ماه گذشته به ۹۰.۸ میلیون تن رسیده که ۱۱.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است اما نسبت به ماه ژوئن حدود ۰.۳ درصد کاهش داشته است. تولید فولاد نهایی ۱۱۶.۵۳ میلیون تن بوده که افزایش ۱۴.۵ درصدی نسبت به یکسال قبل داشته است اما نسبت به ژوئن ۳ درصد کاهش داشته است.

دولت از کارخانه های فولاد در تانگشان خواسته است تا تولید را ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش دهند تا به بهبود کیفیت هوا کمک کنند. در جولای ۲۰۲۲، کارخانه های تولیدکننده فولاد تولیدشان را با توجه به زیان حاصل از افت شدید قیمت ها، کاهش دادند.

منبع: کارگزاری بانک صنعت و معدن

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!