مسکن و حمل و نقل

تعداد مسافران دریایی به بیش از ۶ میلیون نفر رسید – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه وشهرسازی، شهریار افندی‌زاده، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تعداد مسافران جابجا شده در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ در بازه ۲۰ روز را بیش از ۱۶ میلیون …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه وشهرسازی، شهریار افندی‌زاده، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تعداد مسافران جابجا شده در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ در بازه ۲۰ روز را بیش از ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر اعلام کرد.

وی افزود: تا کنون ۶ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۷۹۸ مسافر توسط حمل و نقل عمومی جاده‌ای به مسافرت رفته اند که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۱/۶۲ درصد، مینی بوس رانی ۱/۲۳ درصد و سواری کرایه ۹/۱۴ درصد بوده است.

افندی‌زاده درباره میزان جابجایی مسافران نوروزی از سایر راه‌های حمل و نقل توضیح داد: تاکنون حدود یک میلیون و ۶۶۰ هزار مسافر با حمل و نقل ریلی و ۲ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۳۴۱ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین‌المللی سفر کردند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: تعداد ۳ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۵۱۴ نفر با شناورهای مسافری و ۲ میلیون و ۸۶۰ هزار و ۸۷۲ مسافر نیز با شناورهای تفریحی در کشور اقدام به جابه‌جایی کرده‌اند.

وی افزود: در بازه ۲۰ روز گذشته طرح نوروزی، حدود ۴۵ میلیون وسیله نقلیه در سطح کشور جابه‌جا شده اند که رشد یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و ۵۱ درصدی نسبت به مدت مشابه نوروز سال ۱۴۰۰ را نشان می‌دهد، یکی از دلایل این رشد می‌تواند بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به ابتلاء به کرونا باشد.

افندی‌زاده گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان با ۲۰ درصد، ایلام با ۱۹ درصد، خوزستان با ۱۸ درصد، کرمان با ۱۷ درصد و اردبیل با ۱۱ درصد بیشترین افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته اند و مسافرین نوروزی بیشتری نسبت به سال گذشته به سوی خوب جذب کرده اند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!