صنعت و تجارت

تصمیم مهم شورای رقابت برای بازار خودرو/ قیمت این ۸ خودرو تغییر کرد + جزییات

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، سپهر دادجوی توکلی گفت شورای رقابت ضمن مخالفت با افزایش مجدد قیمت خودروهای تولیدی و مونتاژی در جلسه اخیر خود، ۸ محصول ایران خودرو را که فاقد قیمت بود؛ قیمت‌گذاری کرد. مدیرکل روابط عمومی مرکز ملی رقابت افزود این ۸ خودرو از نظر معاونت حمل و نقل وزارت صمت …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، سپهر دادجوی توکلی گفت شورای رقابت ضمن مخالفت با افزایش مجدد قیمت خودروهای تولیدی و مونتاژی در جلسه اخیر خود، ۸ محصول ایران خودرو را که فاقد قیمت بود؛ قیمت‌گذاری کرد.

مدیرکل روابط عمومی مرکز ملی رقابت افزود این ۸ خودرو از نظر معاونت حمل و نقل وزارت صمت خودروهای جدید تشخیص داده شده است و لذا شورای رقابت این خودروها را قیمت‌گذاری کرد.

این خودروها انواعی از دنا، پژو ۲۰۷ و تارا است که به زودی قیمت آن‌ها به صورت رسمی توسط شورای رقابت اعلام می‌شود.

دو شرکت ایران خودرو و سایپا حدود یک ماه پیش درخواست افزایش قیمت را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کرده بودند.

بنا به این گزارش، شورای رقابت به استناد ماده ۳-۱ دستورالعمل تنظیم بازار خودروهای سواری مصوب جلسه ۵۴۳ مورخ ۱۱/۱۱/۱۴۰۱ پس از بررسی کارگروه خودرو شورای رقابت، قیمت هشت خودروی شرکت ایران خودرو را اعلام کرد.

البته این قیمت ها با محاسبات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و با لحاظ ۲.۵ درصد سود تعیین شده است.

نکته مهم در این خودروها فقط نصب چند آپشن است که به معنی خودروی جدید نیست و فقط توجیهی برای افزایش قیمت شده است. در عین حال معاونت حمل ونقل وزارت صنعت این محصولات را جدید معرفی کرده است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در مراجعه کنید.

۲۲۳۲۲۵

منبع خبر خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!