مسکن و حمل و نقل

تداوم عرضه خودرو در بورس/ شورای عالی بورس فردا جلسه دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، امیر مهدی صبائی در یک گفت و گوی تلویزیونی اظهار کرد: فردا در شورای عالی بورس جلسه داریم و به احتمال زیاد نامه شورای رقابت در مورد عرضه خودرو در بورس نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس افزود: باید توجه شود که عرضه …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، امیر مهدی صبائی در یک گفت و گوی تلویزیونی اظهار کرد: فردا در شورای عالی بورس جلسه داریم و به احتمال زیاد نامه شورای رقابت در مورد عرضه خودرو در بورس نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس افزود: باید توجه شود که عرضه خودرو در بورس در شورای عالی بورسی مورد تصویب قرار گرفت که دادستانی، وزیر صمت و… نیز حضور داشتند.

وی ادامه داد: عرضه‌هایی که این هفته در حوزه خودرو داریم تداوم خواهد داشت و چنانچه درخواستی برای عرضه خودرو از طرف هر کدام از خودروسازان دریافت کنیم در صورت احراز شرایط، عرضه انجام می‌شود.

صبائی گفت: بورس کار خود را ادامه می‌دهد مگر اینکه شورای عالی بورس تصمیم دیگری بگیرد.

به جای قیمت گذاری، برای حجم عرضه فرمول بدهید

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس افزود: در حال حاضر نه عرضه کننده و نه مصرف کننده از وضعیت صنعت خودرو راضی نیستند؛ با تداوم سیستم قرعه کشی نه مصرف کننده با قیمت مصوب خودرو می خرد و نه زیان بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی خودروساز کم می‌شود.

وی گفت: توصیه ما این است که به جای قیمت گذاری دستوری، فرمول حجم عرضه را تعیین کنند زیرا اگر عرضه متناسب با تقاضا تعیین شود قیمت به صورت خودکار تنظیم می‌شود و دیگر نیازی به تنظیم گری قیمت نیست.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!