بورس کالا

تحلیل جهانی پلی پروپیلن – سرمایه ایرانی

به گزارش سرمایه ایرانی، قیمت پلی پروپیلن ترکیه در هفته‌ی گذشته در میان افزایش تقاضا و پیشنهادات جدید، حمایت شد. بر اساس این گزارش؛ در بررسی تغییرات پنج هفته اخیر، قیمت پلی پروپیلن خلیج فارس با ۹ دلار رشد به مثبت ۸۳۶ دلار در هر تن رسید. قیمت پلی پروپیلن ترکیه در هفته‌ی گذشته در …

به گزارش سرمایه ایرانی، قیمت پلی پروپیلن ترکیه در هفته‌ی گذشته در میان افزایش تقاضا و پیشنهادات جدید، حمایت شد.

بر اساس این گزارش؛ در بررسی تغییرات پنج هفته اخیر، قیمت پلی پروپیلن خلیج فارس با ۹ دلار رشد به مثبت ۸۳۶ دلار در هر تن رسید.

قیمت پلی پروپیلن ترکیه در هفته‌ی گذشته در میان افزایش تقاضا و پیشنهادات جدید، حمایت شد. افزایش تقاضا بدلیل کاهش سطح موجودی ها در پایان سه ماهه دوم سال و خرید بازیگران این بازار بمنظور پر کردن ذخائر می‌باشد. فعالین بازار قبل از آغاز فصل تقاضای خرید فرش که معمولا در فصل آخر سال می‌باشد، میخواهند از پر بودن انبار های خود مطمئن باشند. پیشبینی می‌شود افزایش تقاضا در ماه آگوست بسیار بالاتر از ماه جولای باشد. اما از طرفی شرایط اقتصادی ترکیه که تغییری نیز نکرده است، میل به خرید این محصول را کمی کاهش می‌دهد.
قیمت نفت نیز به عنوان بالادست پلی پروپیلن در هفته‌ی گذشته به دلیل کاهش تولیدات توسط عربستان و روسیه و همچنین پایین آمدن رتبه اعتباری آمریکا، رشد یافت که می‌تواند حمایتی از قیمت پروپیلن باشد.
جمپیلن ؛ جم مارون ؛شاراک

منبع: کارگزاری بانک صنعت و معدن

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!