بورس کالا

تحلیل جهانی روی در هفته گذشته

به گزارش سرمایه ایرانی، نگاهی به آینده S&P Global پیش بینی میکند که تقاضای روی تصفیه شده جهانی برای سال ۲۰۲۳ رشد متوسط ۱.۴ درصدی داشته باشد. بر اساس تحلیل رویریال در هفته گذشته عرضه روی زیاد و تقاضا ضعیف بود هرچند که در پایان هفته گذشته در میان امید به بهبود تقاضای چین قیمت …

به گزارش سرمایه ایرانی، نگاهی به آینده S&P Global پیش بینی میکند که تقاضای روی تصفیه شده جهانی برای سال ۲۰۲۳ رشد متوسط ۱.۴ درصدی داشته باشد.

بر اساس تحلیل رویریال در هفته گذشته عرضه روی زیاد و تقاضا ضعیف بود هرچند که در پایان هفته گذشته در میان امید به بهبود تقاضای چین قیمت روی به بالاترین حد خود از ۱۸ می با اادلار افزایش بر سطح ۲٫۵۱۰ دلار برتن قرار گرفت. اخیراً تحت تأثیر آب و هوا ساخت و ساز پایین دستی کاهش یافته است و حمایت اساسی ضعیف است. یکن متعهد شده است که حمایت بیشتری برای تقویت رشد سرمایه گذاری با تمرکز بر گسترش تقاضای داخلی ارائه کند.
در پایان هفته اخیر موجودی فلز روی در بورس کالای لندن به بیش از ۴۹ هزار تن ۹۴,۹۰۰) رسیده است که روندی کاهشی نسبت به هفته گذشته در سطح ) ۹۶,۰۷۵ تن را شاهد بودیم.
با نگاهی به آینده S&P Global پیش بینی میکند که تقاضای روی تصفیه شده جهانی برای سال ۲۰۲۳ رشد متوسط ۱.۴ درصدی داشته باشد زیرا آمریکا و اروپا همچنان با تورم و سیاست های پولی سخت دست و پنجه نرم میکنند به طور همزمان انتظار میرود عرضه جهانی روی تصفیه شده با توجه به سال پایه پایین و با کاهش هزینه های انرژی در اروپا ۱۹ درصد افزایش یابد در حالی که محدودیت های برق در چین تولید کارخانه ذوب روی را محدود میکند.

تحلیل جهانی روی در هفته گذشته

منبع: کارگزاری بانک ملت

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!