بورس کالا

تحلیل بازار سنگ آهن – سرمایه ایرانی

به گزارش سرمایه ایرانی، قیمت محموله های سنگ آهن با محتوای سنگ آهن ۶۳.۵ درصد برای تحویل در تیانجین در ماه آگوست به پایین ترین سطح خود از ابتدای ژوئن همراه با کاهش تقاضا و موجودیهای قوی نزدیک شد. متوسط قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین به ۱۰۸ دلار بر تن سی …

به گزارش سرمایه ایرانی، قیمت محموله های سنگ آهن با محتوای سنگ آهن ۶۳.۵ درصد برای تحویل در تیانجین در ماه آگوست به پایین ترین سطح خود از ابتدای ژوئن همراه با کاهش تقاضا و موجودیهای قوی نزدیک شد.

متوسط قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین به ۱۰۸ دلار بر تن سی اف آر چین کاهش یافت. بطوریکه قیمت محموله های سنگ آهن با محتوای سنگ آهن ۶۳.۵ درصد برای تحویل در تیانجین در ماه آگوست به پایین ترین سطح خود از ابتدای ژوئن همراه با کاهش تقاضا و موجودی های قوی نزدیک شد.
بنابراین سنگ آهن در هفته گذشته شاهد ادامه روند نزولی بود نگرانی دستور به فولاد سازان برای کاهش سطح عامل اثرگذار بر قیمت سنگ آهن بود ،همچنین دادههای اقتصادی نگران کننده از چین روند انقباضی این کشور را در صنعت تا ماه ژوئیه تقویت کرد و این نگرانی را ایجاد کرد که حمایت اقتصادی برای ایجاد یک بازگشت قابل توجه در فعالیت ساختمانی کافی نیست بطوریکه شتاب نزولی اقتصادی مقامات چینی را به کاهش تولید فولاد در قطب های تولید کلیدی از جمله یوننان سوق داد و تقاضا برای سنگ آهن را کاهش داد.

منبع: کارگزاری بانک ملت

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!