اقتصاد کلان

تبادل هیات‌های تجاری به نیازسنجی بازارهای نهاده دامی کمک می‌کند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: سالانه مقدار قابل‌توجهی غلات و روغن وارد ایران می‌شود و ما برای تأمین این کالاها نیازمند نگاهی استراتژیک هستیم. به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،طبق اعلام اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، سید جلال طیباً طیبا در حاشیه …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران گفت: سالانه مقدار قابل‌توجهی غلات و روغن وارد ایران می‌شود و ما برای تأمین این کالاها نیازمند نگاهی استراتژیک هستیم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،طبق اعلام اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، سید جلال طیباً طیبا در حاشیه نشست هیأت تجاری قزاقستان با اعضای این اتحادیه، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسه آشنایی میان شرکت‌های تجاری ایران و قزاقستان است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی افزود: در این نشست، شرکت‌ها به تبادل اطلاعات تخصصی با یکدیگر در حوزه واردات غلات، روغن و گوشت و… پرداختند. همچنین بحث صادرات کالا ازجمله شیر خشک نیز مطرح شد که امیدواریم در آینده نزدیک به نتیجه برسد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،عضو هیأت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران، برگزاری این جلسه را برای طرفین مثبت ارزیابی کرد و گفت: اگر مشکلات انتقال ارز و تخصیص برطرف شود همکاری تجاری میان شرکت‌های ایرانی و قزاقستانی می‌تواند گسترش قابل‌توجهی پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی با تأکید بر ضرورت برگزاری نشست‌های مشترک میان تجار ایرانی با سایر کشورها اظهار کرد: برگزاری این جلسات باعث می‌شود آشنایی کافی و بهتری میان تجار کشورها صورت بگیرد و با تبادل نکات فنی و ظرفیت‌های طرفین به نیازسنجی دقیق‌تری از بازارهای هدف دست پیدا کنیم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،طیباً طیبا با بیان این مطلب که در سال‌های اخیر به دلیل تحریم، شیوع ویروس کرونا، افزایش هزینه‌ها و … بیشتر تعاملات میان تجار از طریق فضای مجازی انجام شد، تصریح کرد: آشنایی و تعامل میان تجار از طریق فضای مجازی زیان‌های بسیاری را به فعالان اقتصادی وارد کرده و تجار ایرانی از این شیوه تعامل متضرر شده‌اند زیرا برخی از شرکت‌ها صوری و غیرواقعی هستند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،وی با بیان اینکه اطمینانی به تعامل تجاری از طریق فضای مجازی نیست، خاطرنشان کرد: اگر مشکلات ناشی از تحریم‌ها و نقل‌وانتقال ارز برطرف شود بدون تردید با تبادل هیأت‌های تجاری می‌توان سطح مراودات تجاری میان ایران با سایر کشورها را گسترش مطلوبی داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،عضو هیأت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران اظهار کرد: بدون تردید با اعزام هیأت‌های تجاری و برگزاری مذاکرات B2B است که فعالان تجاری می‌توانند به ارزیابی دقیقی از عملکرد شرکت‌ها و وضعیت بازارهای هدف دست پیدا کنند.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!