مسکن و حمل و نقل

تامین رضایت مسافران و ایرلاین‌ها با کمک دانش‌بنیان ها – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس) با هدف افزایش مشارکت بین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور داخلی و خارجی حضور دارند که در این میان دو شرکت دانش‌بنیان در فرودگاه بین المللی امام …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس) با هدف افزایش مشارکت بین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور داخلی و خارجی حضور دارند که در این میان دو شرکت دانش‌بنیان در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به معرفی و ارائه خدمات خود جهت تسهیل در امور مسافران این فرودگاه می‌پردازند.

یک مجموعه دانش بنیان محصول سیستم نوبت دهی و تاکسی اینترنتی فرودگاهی را برای اولین بار در سطح کشور در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تولید و بهره‌برداری کرده است که این سیستم مبتنی بر سیستم‌های مکان محور بوده و باعث ایجاد سهولت و شفافیت در استفاده از خدمات حمل و نقل زمینی شهر فرودگاهی شده است.

مسافرین از روش‌های مختلف مانند وب کیوسک، کانتر، اپلیکیشن موبایلی و سایت امکان رزرو و درخواست تاکسی خود را می‌توانند در سریع‌ترین زمان با قیمت مشخص و مناسب دریافت می‌کنند.

دیگر شرکت دانش‌بنیان با توجه به نیاز فرودگاه‌های ایران در ترمینال‌های مسافری توانست اولین و تنها سیستم بومی مدیریت پذیرش مسافر و اشتراک‌گذاری منابع سخت‌افزاری فرودگاهی با نام Arvin CUPPS را تولید کند.

این محصول که بر اساس ارزیابی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و توسط معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری در تاریخ ۰۵/‏۰۷/‏۱۳۹۹‬ به‌عنوان محصول دانش‌بنیان شناخته شده است، در کارنامه این محصول ۱۱ پرواز LIVE در فرودگاه مهرآباد در سال ۱۳۹۹ به عنوان تست پایلوت وجود دارد که به مدت ۱۰ روز بدون خطا در پذیرش مسافر و با نظارت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با موفقیت انجام شده است.

در مدت فعالیت سامانه Arvin CUPPS در فرودگاه امام خمینی(ره)، ارائه خدمات این شرکت موجب رضایتمندی ایرلاین‌های خارجی موجود مانند هواپیمایی قطر، ترکیش، فلای دبی، آذربایجان، کویت، ایرفلوت، امارات، نوردویند، ایرعربیا، پگاسوس، آنادولوجت و… شده است.

همچنین سامانه Arvin CUPPS در حال حاضر پذیرش بیش از یک میلیون مسافر و بار مسافر را بدون خطا در کارنامه خود دارد. این محصول دانش بنیان فرودگاهی با رعایت توصیه استاندارد(IATA CUPPS ۱.۰۳) خدمات اشتراکی پذیرش مسافر را به ایرلاین‌های مذکور ارائه داده است.

لذا به دلیل استقبال ایرلاین‌ها و همچنین نیازمندی فرودگاه امام خمینی (ره) در مسیر انعقاد قرارداد، این محصول در دبیرخانه کارگروه تولید بار اول معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری بررسی شده و در جلسات برگزار شده، این محصول را به‌عنوان محصول ساخت تولید بار اول در ایران شناخته و مجوز لازم جهت ترک تشریفات قراردادی را به فرودگاه امام خمینی (ره) داده است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!