اخبار اقتصادی و صنعتیپترو پالایش

بیش از ۴۰ درصد سدهای کشور پر شده است/ صرفه‌جویی ۴.۵ درصدی مردم در مصرف برق کشور

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان در رابطه با آخرین وضعیت سدهای کشور، اظهار کرد: در نیمه جنوبی کشور بارش‌ها بیش از حد معمول و نرمال کشور اتفاق افتاده، اما در نیمه شمالی کشور به ویژه در استان‌های مرکزی، تهران، قزوین، قم، همدان، البرز و سمنان میزان …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، علی‌اکبر محرابیان در رابطه با آخرین وضعیت سدهای کشور، اظهار کرد: در نیمه جنوبی کشور بارش‌ها بیش از حد معمول و نرمال کشور اتفاق افتاده، اما در نیمه شمالی کشور به ویژه در استان‌های مرکزی، تهران، قزوین، قم، همدان، البرز و سمنان میزان بارش‌ها نسبت به سال‌های گذشته کمتر بوده است.

وی با بیان اینکه میزان پرشدگی سدهای کشور را بیش از ۴۰ درصد است، افزود: البته طبیعی است که به خاطر نوع بارش‌ها که بیشتر به صورت برف بوده و در سرشاخه‌ها هنوز ذوب نشده است، این میزان ذخیره را داشته باشیم که امیدواریم با ذوب برف‌ها میزان پرشدگی سدها بهبود یابد.

وزیر نیرو اضافه کرد: اگر روند بارش‌ها در ماه‌های آینده به گونه‌ای باشد که عقب‌ماندگی را در استان‌های مذکور جبران کند، سال خوبی را در پیش خواهیم داشت، در غیر این صورت باید روش‌های مدیریت مصرف را جدی بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه سیاست‌هایمان در حوزه انرژی و آب مدیریت مصرف است، تصریح کرد: با روش‌های مدیریت مصرف تلاش می‌کنیم، میزان مصرف کاهش یابد، سال جاری در حوزه مصرف آب نسبت به سال گذشته حداقل در تهران رشد مصرف نداشتیم؛ به این معنی که با وجود اضافه تقاضاها، صرفه‌جویی قابل توجهی داشتیم. در حوزه برق نیز در سالی که پشت سر گذاشتیم نسبت به سال قبل ۴.۵ درصد کاهش مصرف داشتیم.

منبع خبر : سرمایه ایرانی

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!