اقتصاد کلان

بهره‌ وری ۴ برابری‌ مصرف آب در تولید اصفهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، امروز_ سه‌شنبه هفدهم مردادماه_ رسول سواری در نشستی با حضور خبرنگاران، اظهار کرد: در استان اصفهان نزدیک به ۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد. علاوه بر این، نزدیک به ۱۲ هزار و ۵۰۰ قرارداد واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاری داشته‌ایم. وی افزود: علاوه بر این نزدیک به ۱۸۰ هزار …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، امروز_ سه‌شنبه هفدهم مردادماه_ رسول سواری در نشستی با حضور خبرنگاران، اظهار کرد: در استان اصفهان نزدیک به ۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد. علاوه بر این، نزدیک به ۱۲ هزار و ۵۰۰ قرارداد واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاری داشته‌ایم.

وی افزود: علاوه بر این نزدیک به ۱۸۰ هزار نفر اشتغال در این شهرک‌ها ایجاد شده است. همچنین حدود هفت هزار واحد بهره بردار در این شهرک‌ها وجود دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه در دهه ۵۰ هیچ ناحیه تخصصی و غیرتخصصی صنعتی در استان وجود نداشت، گفت: شهرک‌های صنعتی دستاورد نظام جمهوری اسلامی است، پیش از انقلاب صنایع کوچک وجود نداشت.

سواری ادامه داد: ۱۲ هزار قرار داد واگذاری که بیش از هفت هزار واحد نیز به بهره برداری رسیده است. به نوعی که می‌توان گفت مردمی سازی اقتصاد در بخش تولید ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: بیشتر صاحبان سرمایه در کشور اشخاص حقیقی هستند و اشتغال خوبی را به ثمر رسانده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه در زمینه استقرار شرکت‌های دانش بنیان اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: ورود شرکت‌های دانش بنیان به شهرک‌های صنعتی باعث شده تا تولیدات نیز به این سمت حرکت کرده و از شکل سنتی خارج شده است.

سواری با بیان اینکه در گذشته بیشتر در حوزه‌های غذایی و در سطح ساده شرکت‌ها فعالیت می‌کردند، گفت: در حال حاضر تولیدات واحدهای صنعتی در حوزه‌های مختلف پزشکی، هوافضا و ماشین سازی در حال انجام است.

وی تاکید کرد: در بسیاری از شهرستان‌ها مشکل اشتغال به واسطه راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی حل شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: وقتی شرکت صنعتی ارزیابی فنی و زیست محیطی انجام می‌شود دیگر جای نگرانی نیست و ایجاد محدودیت برای توسعه آن‌ها کار درستی نیست.

سواری تاکید کرد: با تعاملی که با سازمان محیط زیست انجام شده به دنبال آن هستیم که در کنار محیط زیست سالم شهرک‌های صنعتی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی در حوزه صنعت تأمین آب است، گفت: در شهرک‌های صنعتی به سمت استفاده از آب خاکستری، حرکت کرده‌ایم. علاوه بر این استفاده از پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در دستور کار قرار گرفت است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه نسبت به متوسط کشور بهره‌وری تولید به ازای مصرف آب در اصفهان چهار برابر است، گفت: به ازای هر لیتر آب در کشور ۵۰ نفر اشتغال در شهرک‌های صنعتی ایجاد شده است. در صورتی که با همین میزان مصرف آب نزدیک برای ۲۰۰ نفر اشتغال در شهرک‌های صنعتی اصفهان ایجاد شده‌است.

این خبر تکمیل می‌شود…

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!