اخبار اقتصادی و صنعتیغذا، دارو و کشاورزی

بهره‌برداری از ۲۳۰۰ طرح کشاورزی کشور در هفته دولت

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی نیکبخت با بیان اینکه در هفته دولت دو هزار و ۳۰۰ طرح بخش کشاورزی در ۱۲ زیربخش در کشور افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند، اظهار کرد: این طرح‌ها در مجموع با اعتباری معادل ۲۴۰ هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال هزینه‌کرد به اتمام رسیده …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی نیکبخت با بیان اینکه در هفته دولت دو هزار و ۳۰۰ طرح بخش کشاورزی در ۱۲ زیربخش در کشور افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند، اظهار کرد: این طرح‌ها در مجموع با اعتباری معادل ۲۴۰ هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال هزینه‌کرد به اتمام رسیده است.

وی افزود: از این میزان هزینه‌کرد؛ مبلغ ۳۱ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی، ۲۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی، اعم از استانی و ملی و بقیه با رقم ۱۸۶ هزار و ۹۶۶ میلیارد ریال در قالب مشارکت مردمی است.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر صدرنشینی مناطق کم‌برخوردار در تعداد طرح افتتاح شده تصریح کرد: علاوه بر توجه بیشتر به این مناطق، زیربخش آب و خاک به عنوان منابع پایه کشاورزی با یک هزار و ۹۵ طرح قابل افتتاح و ۴۸ درصد فراوانی پیشتاز است.

وی با حساس خواندن سبد کالایی دام و طیور در سفره مردم، گفت: بنابراین ضرورت، زیربخش دام و طیور نیز با اختصاص ۳۷ درصد از کل اعتبارات هزینه‌شده، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

نیکبخت با مهم خواندن معیشت کشاورزان، اظهار کرد: طرح‌های قابل افتتاح کشاورزی در هفته دولت با ایجاد ۲۵ هزار و ۸۵۷ فرصت جدید شغلی، ۴۴ هزار و ۲۲ اشتغال را تثبیت می‌کند و در عین حال ۴۲۰ هزار و ۴۵۸ خانوار از مواهب آن بهره‌مند می‌شوند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!