دسته بندی نشده

بهره‌برداری از فاز نخست خط ۲ متروی اصفهان در سال آینده/ ممنوعیت ورود کامیون به تالاب استیل

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، بهره‌برداری از فاز نخست خط دو متروی اصفهان هدیه دوره ششم به شهروندان، آمادگی کامل یزد برای استقبال از مسافران نوروزی، حمایت پارلمان شهری همدان از گردشگری، نیاز سمنان به مدیریت واحد گردشگری شهری، بازگشایی جاده النگدره گرگان در سال آینده، ممنوعیت ورود کامیون به تالاب استیل آستارا، تغییر …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، بهره‌برداری از فاز نخست خط دو متروی اصفهان هدیه دوره ششم به شهروندان، آمادگی کامل یزد برای استقبال از مسافران نوروزی، حمایت پارلمان شهری همدان از گردشگری، نیاز سمنان به مدیریت واحد گردشگری شهری، بازگشایی جاده النگدره گرگان در سال آینده، ممنوعیت ورود کامیون به تالاب استیل آستارا، تغییر روش باغداری بیش‌از هفت درصد باغ‌های ناغان و توزیع عادلانه امکانات در دستورکار مدیران شهری مبارکه را در این بسته خبری پارلمان شهری سرمایه ایرانی می‌خوانید.

بهره‌برداری از فاز نخست خط دو متروی اصفهان هدیه دوره ششم به شهروندان

ابوالفضل قربانی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از بهره‌برداری از فاز نخست خط دو متروی این کلان‌شهر حدفاصل دارک تا میدان قدس در سال آینده خبر داد و اظهار کرد: افتتاح این پروژه هدیه مدیریت شهری ششم به شهروندان اصفهانی و گامی بزرگ برای کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر است.

قربانی با تأکید بر این‌که در بودجه سال آینده شهرداری اصفهان بالاترین رقم به پروژه اجرای قطار شهری تعلق دارد که شاهد رشد ۲۲۲ درصدی در این بخش نسبت به سال جاری هستیم، افزود: «زندگی بهتر» در رأس راهبردهایی است که امسال به شهرداری اصفهان برای تخصیص بودجه داده شده است و تبلور آن در محیط زیست بهتر نمایان می‌شود.

آمادگی کامل یزد برای استقبال از مسافران نوروزی

بی‌بی فاطمه حقیرالسادات، رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به آمادگی کامل استان یزد برای پذیرایی از مسافران نوروزی، اظهار کرد: با توجه به ضرورت آمادگی کامل این کلان‌شهر برای ایام نوروز، ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری یزد از چند ماه گذشته فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مباحثی که در این ستاد مورد توجه قرار گرفته است، آمادگی کامل شهر یزد در حوزه‌های مختلف برای جذب و پذیرایی از مسافران نوروزی بود که تاکنون نیز اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.

حقیرالسادات خاطرنشان کرد: سعی شده است که جاذبه‌های گردشگری یزد در حوزه‌های مختلف طبیعی، مذهبی و تاریخی آمادگی کامل را برای استقبال از مسافران داشته باشد. از دیگر مباحثی که به‌صورت ویژه برای ایام نوروز برنامه‌ریزی شده است، اقدامات و برنامه‌های فرهنگی است که ویژه این ایام در نقاط مختلف شهر به‌ویژه مناطق گردشگرپذیر اجرا می‌شود.

حمایت پارلمان شهری همدان از گردشگری

حمید بادامی‌نجات، رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: از دوره چهارم فعالیت شورا در این شهر، سیاست پارلمان شهری همدان بر حمایت از هتل‌ها و گردشگری بوده است.

وی صدور پروانه رایگان برای هتل‌ها را از جمله این حمایت‌ها برشمرد و افزود: نظر اکثریت اعضای شورای فعلی، حمایت از صنوف مرتبط با گردشگری است.

بادامی‌نجات با بیان این‌که زمانی که نگاه ما بر حمایت از گردشگری و هتل‌داران است، جمیع موضوعات در این بخش را شامل می‌شود، تصریح کرد: درباره مباحث مرتبط با مشاغلی هم‌چون هتل‌داران و مرتبط با گردشگری از جمله عوارض پسماند در سازمان مربوطه پیگیری شود، یکی از تکالیف شهرداری و شورای شهر حمایت از گردشگری با هدف تقویت مباحث مالی در شهر است.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به موفق نبودن سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری همدان طی سال‌های گذشته، خاطرنشان کرد: دلیل این امر نبود همکاری مناطق با سازمان است، در حالی که سرمایه‌گذاری یک حوزه عملیاتی است.

وی خواستار تشکیل واحد سرمایه‌گذاری در مناطق شهرداری شد و گفت: تشکیل این واحد و به‌کارگیری نیروهای مجرب به‌منظور تعریف و ایجاد پروژه‌های سرمایه‌گذاری در مناطق و حتی یافتن سرمایه‌گذار امری ضروری در شهرداری مناطق است.

نیاز سمنان به مدیریت واحد گردشگری شهری

حسین موسوی‌دلازیانی، رئیس شورای اسلامی شهر سمنان با بیان این‌که توسعه گردشگری بدون مشارکت مدیریت هماهنگ شهری میسر نیست، اظهار کرد: سمنان یکی از شهرهای مستعد در زمینه گردشگری محسوب می‌شود، اما پیشرفت چشمگیری در گردشگرپذیری آن مشاهده نشده که یکی از دلایل این موضوع، نبود مدیریت یکپارچه در این حوزه است

وی افزود: شهر سمنان نیازمند مدیریت واحد گردشگری شهری است تا بتواند با توجه به ظرفیت‌های لازم در این زمینه به رشد و بهره‌وری لازم برسد، البته همراهی دستگاه‌های همسو به‌ویژه سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضروری است.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات حوزه گردشگری شهری، به دلیل نبود تعریف صحیح و شفاف از شرح وظایف نهادها و سازمان‌های متولی است و ضرورت دارد تا تعریف یک واحد فرماندهی متمرکز برای توسعه گردشگری شهر سمنان انجام بشود.

بازگشایی جاده النگدره گرگان در سال آینده

علی‌اکبر بصیرنیا، رئیس کمیسیون گردشگری و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر گرگان اظهار کرد: پس از مرمت و بازسازی جاده سلامت پارک جنگلی النگدره، این جاده از ابتدای سال ۱۴۰۲ بازگشایی خواهد شد.

وی افزود: به دلیل درخواست‌های مکرر مردم و همشهریان همچنین مسافران مبنی بر این‌که یک روز در هفته مردم بتوانند با خودرو در محور النگدره تردد و از فضای زیبا و آب‌وهوای خوب این مکان جنگلی استفاده کنند، در کمیسیون گردشگری و صحن شورای اسلامی شهر گرگان مصوب شد که شهرداری پس از مرمت و بازسازی جاده سلامت پارک جنگلی النگدره یک روز در هفته جاده را برای استفاده همشهریان و مسافران به صورت آزمایشی تا شش‌ماه بازگشایی کند.

ممنوعیت ورود کامیون به تالاب استیل آستارا

وحید مصطفی‌دوست، رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا اظهار کرد: تعداد کامیون‌های ترانزیتی در آستارا بسیار افزایش یافته است و به دلیل این‌که جای پارک مناسبی ندارند، با توقف در حاشیه خیابان‌ها و حریم تالاب استیل مشکلاتی را برای شهر، شهروندان و محیط زیست ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان این‌که حضور کامیون‌های ترانزیتی در حریم تالاب استیل موجب از بین رفتن اکوسیستم تالاب می‌شود، افزود: ورود کامیون‌های ترانزیتی به حریم تالاب استیل ممنوع است و این اداره برای توقف کامیون در حاشیه تالاب هیچ مجوزی نداده است.

مصطفی‌دوست با اشاره این‌که وضعیت صف طولانی و توقف کامیون‌های ترانزیتی در معابر آستارا بحرانی شده است، ادامه داد: فرماندار و مسئولان متولی شهرستان به دنبال یافتن محل مناسبی برای پارک کامیون‌ها هستند تا این مشکل را هرچه سریع‌تر رفع کنند.

وی با بیان این‌که با مخلان محیط زیست تالاب استیل، در چارچوب قانون برخورد می‌شود، تاکید کرد: در حال حاضر پل چوبی تالاب استیل ایمنی لازم را ندارد، بنابراین به شهروندان و مسافران توصیه می‌شود به‌منظور حفظ محیط زیست و جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی، از ورود و گرفتن عکس یادگاری روی پل چوبی و رها کردن زباله در تالاب استیل خودداری کنند.

تغییر روش باغداری بیش‌از هفت درصد باغ‌های ناغان

بهمن میری، نماینده شوراهای اسلامی شهرستان کیار در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: روش باغداری و آبیاری سنتی در بیش از هفت درصد مساحت باغ‌های کهن‌شهر ناغان تغییر کرده است و تأمین اعتبار برای ترمیم کانال سنتی بیش از ۵۰ هکتار زمین فاریاب بزرگ این شهر کهن نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: آموزش شوراهای اسلامی شهرها و روستاها موضوعی مهم است و اگر قرار باشد به دلیل کم بودن تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهرها نسبت به اعضای روستاها، اعضای شوراهای شهرها آموزش‌های بیشتری دریافت کنند، عادلانه نیست.

میری تصریح کرد: دفتر امور شهری و روستایی استانداری نیز چنانچه دوره‌ای را مد نظر داشت که شوراهای اسلامی به آموزش آن نیاز دارند، باید به شورای اسلامی استان اعلام کند تا هماهنگی‌های لازم برای برگزاری آن انجام شود.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان چهارمحال‌وبختیاری افزود: مقرر شد شش دوره آموزشی در نخستین سال فعالیت شوراهای دوره ششم برگزار شود و دو دوره مدیریت سبز و مقابله با بحران نیز برگزار شود.

توزیع عادلانه امکانات در دستورکار مدیران شهری مبارکه

عبدالله وکیلی، رئیس شورای اسلامی شهر مبارکه اظهار کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر مبارکه در مدیریت شهری ششم به‌دنبال توزیع عادلانه امکانات و خدمات در تمام محله‌ها و مناطق شهری هستند.

وی با بیان این‌که با توجه به انتظارات بحق شهروندان از شورا و شهرداری، باید اقدامات را همسو با مطالبات مردم شتاب ببخشیم، افزود: مدیریت شهری مبارکه توسعه متعادل و متوازن این شهر را در دستور کار خود قرار داده است تا شهروندان بتوانند از امکانات شهری به‌صورت عادلانه برخوردار شوند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!