دسته بندی نشده

بنت از سفر بایدن به اسرائیل استقبال کرد

المیادین گزارش داد، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که دفتر نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به سرزمین‎‌های اشغالی و همینطور عربستان استقبال کرد. در این بیانیه آمده است که با سفر رئیس جمهور آمریکا به سرزمین‌های اشغالی نه تنها همگرایی اسرائیل و آمریکا عمق بیشتری …

المیادین گزارش داد، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که دفتر نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به سرزمین‎‌های اشغالی و همینطور عربستان استقبال کرد.

در این بیانیه آمده است که با سفر رئیس جمهور آمریکا به سرزمین‌های اشغالی نه تنها همگرایی اسرائیل و آمریکا عمق بیشتری خواهد گرفت بلکه این دیدار تایید کننده تعهد آمریکا به امنیت و ثبات اسرائیل و منطقه خواهد بود.

بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی؛ این سفر همچنین به اسرائیل کمک خواهد کرد تا روابط خود را در منطقه تقویت کند و اتحاد خود با واشنگتن را به سطوح جدیدی ارتقا دهد.

در همین راستا، خبرنگار روابط خارجی کانال ۱۳ اسرائیلی نیز به نوبه خود گفت: بیش از هر چیز باید منتظر یک “غافلگیری بزرگ”در سفر بایدن باشیم، چرا که بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیری اسرائیل در این دیدار گام‌هایی برای ادغام اسرائیل در خاورمیانه صورت می‌گیرد.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که کاخ سفید چهارشنبه اعلام کرد که بایدن از ۱۳ تا ۱۶ ژوئیه به خاورمیانه و نیز برای شرکت در نشست شورای همکاری خلیج فارس سفر خواهد کرد.

همچنین رسانه‌های عبری زبان فاش کردند که در جریان سفر آتی بایدن به سرزمین‌های اشغالی و عربستان در اواسط ماه آینده، نشست امنیتی اسرائیل و خلیج فارس با حضور عربستان اعلام خواهد شد.

اخیراً در رسانه‌های اسرائیلی صحبت‌های زیادی درباره تحول در روابط عربستان و اسرائیل منتشر و مشخص شده است که زمینه برای یک رویداد دیپلماتیک بین دو طرف با ابعاد فوق‌العاده اقتصادی و امنیتی فراهم شده است. به گونه‌ای که این رسانه‌ها از یک اتفاق بزرگ میان عربستان، آمریکا و اسرائیل صحبت می‌کنند.


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!