اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

بلیط قطار تهران کربلا ۱۴۰۲ را از کجا بخریم + قیمت خرید اینترنتی

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، براساس اعلام راه آهن جمهوری اسلامی ایران، قطار ترکیبی تهران کربلا؛ از تهران تا شلمچه با قطار چهار ستاره، سپس مسیر ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره، با اتوبوس و بعد از آن با قطار عراقی، از بصره تا کربلا برای ایام اربعین ۱۴۰۲ راه اندازی و پیش فروش اینترنتی …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، براساس اعلام راه آهن جمهوری اسلامی ایران، قطار ترکیبی تهران کربلا؛ از تهران تا شلمچه با قطار چهار ستاره، سپس مسیر ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره، با اتوبوس و بعد از آن با قطار عراقی، از بصره تا کربلا برای ایام اربعین ۱۴۰۲ راه اندازی و پیش فروش اینترنتی بلیت آن از روز گذشته _یکشنبه بیست‌ونهم مردادماه_ آغاز شد.

مدت زمان سیر این قطار ۱۸ ساعت در خاک ایران خواهد بود. دو ساعت برای تشریفات گذرنامه زمان لازم است، سپس ۳۰ کیلومتر را زوار با اتوبوس تا بصره سیر می‌کنند و پس از آن، هشت ساعت زمان سیر از بصره تا کربلا خواهد بود.

آنطور که راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد با توجه به تنوع واگن‌ها در مسیر بصره تا کربلا، قطار تهران – کربلا با سه قیمت عرضه می‌شود، قیمت بلیت این قطار برای هر نفر با احتساب واگن اتوبوسی در خاک عراق، ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود، برای واگن‌های اتوبوسی وی آی پی در خاک عراق، قیمت کل مسیر، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و با قطار چهار تخته در خاک عراق، قیمت کل، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است.

همچنین اعلام شد که زمان حرکت قطار تهران- کربلا از مبدا تهران، در تاریخ‌های ۳۱ مرداد، ۴، ۲۵ و ۲۸ شهریور، اول و چهارم مهر در نظر گرفته شده است و زمان برگشت قطار تهران-کربلا از کربلا نیز در تاریخ‌های ۷ و ۱۱ شهریور، ۱، ۴، ۸ و ۱۱ مهر ماه است.

ظرفیت این قطار ۳۵۰ نفر است و برای شروع، هفته‌ای یک قطار و بعد از اربعین، هفته‌ای دو قطار در این مسیر، سیر خواهد کرد.

نحوه خرید بلیت قطار تهران- کربلا

با مراجعه به سایت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به آدرس www.rai.ir، قسمت خرید بلیت و انتخاب کربلا به عنوان مقصد، جزئیات قطارهای کربلا قابل مشاهده است. پس از انتخاب این گزینه شما به صفحه فروش اینترنتی بلیت قطار به آدرس safirrail.ir هدایت می‌شوید.

تا لحظه تنظیم این خبر تقریباً همه صندلی‌های بلیت این قطار در روز ۳۱ مردادماه به فروش رفته است. قیمت بلیط‌ها نیز ۹۶۰ هزار تومان شروع و تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان موجود است.

در تاریخ چهارم شهریورماه نیز دو سرویس به کربلا وجود دارد که در لحظه تنظیم این خبر همه بلیط‌های آن فروخته شده است.

بلیط قطار تهران کربلا ۱۴۰۲ را از کجا بخریم + قیمت خرید اینترنتی

بلیط‌های ۲۵ شهریورماه نیز قابل خریداری بوده و ظرفیت محدودی از آن باقی مانده است.

بلیط قطار تهران کربلا ۱۴۰۲ را از کجا بخریم + قیمت خرید اینترنتی

با نزدیک تر شدن به ایام اربعین تعداد قطارها افزایش یافته است و امکان خرید بلیت رفت و برگشت نیز وجود دارد.

بلیط قطار تهران کربلا ۱۴۰۲ را از کجا بخریم + قیمت خرید اینترنتی

توصیه می‌شود زائران با برنامه‌ریزی مناسب در نزدیک ترین زمان ممکن نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند تا سفری مطمئن داشته باشند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!