دسته بندی نشده

بلوک شرق در خط مقدم استفاده از رمزارز/ چند درصد روس‌ها رمزارز دارند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حال حاضر، دلار آمریکا همچنان پادشاه است، اما اگر سیاست گذاران ایالات متحده گام های قاطعی برای انطباق با یک سیستم مالی دیجیتالی را برندارند ایالات متحده در خطر از دست دادن مزایای اقتصادی و ژئوپلیتیکی ناشی از تسلط دلار بر سیستم مالی جهانی است. علیرغم همه تبلیغات پیرامون ارزهای …

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حال حاضر، دلار آمریکا همچنان پادشاه است، اما اگر سیاست گذاران ایالات متحده گام های قاطعی برای انطباق با یک سیستم مالی دیجیتالی را برندارند ایالات متحده در خطر از دست دادن مزایای اقتصادی و ژئوپلیتیکی ناشی از تسلط دلار بر سیستم مالی جهانی است.

علیرغم همه تبلیغات پیرامون ارزهای دیجیتال، اندازه بازار جهانی کریپتو کم است (تقریباً ۱.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱). با این حال، پیش بینی کنندگان انتظار رشد سالانه قوی در چند سال آینده را دارند و به نظر می رسد روسیه آماده استفاده از این مزیت است. ذخایر عظیم انرژی و آب و هوای خنک این کشور آن را به مکانی عالی برای استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

استفاده از ارزهای دیجیتال روسیه نیز طی سال‌ها افزایش یافته است، به طوری که یک عدد قبل از جنگ نشان می‌دهد که روس‌ها ۱۲ درصد از کل ارز دیجیتال جهان یا حدود ۲۴۰ میلیارد دلار را در اختیار داشتند و بیت کوین محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در روسیه است.

از آنجایی که روبل در ماه مارس ۳۰ درصد سقوط کرد (اخیراً بهبود یافته است) و پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی روسیه ۱۵ درصد کاهش یابد، کرملین ممکن است به طور جدی تری به ارزهای دیجیتال نگاه کند.

در اوایل سال جاری، وزارت دارایی روسیه پیش نویس قانون جدیدی را در مورد ارزهای رمزپایه ارائه کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت ممنوع می کرد. اما این وزارتخانه از آن زمان این لایحه را اصلاح کرده است تا مفاد استخراج ارز دیجیتال را نیز شامل شود.

این اتفاق ممکن است نشان دهنده یک حرکت آهسته به سمت ارزهای دیجیتال به عنوان یک وسیله پرداخت مرکزی به رسمیت شناخته شده در روسیه باشد. رئیس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه اخیراً ارزهای دیجیتال را به عنوان یک وسیله پرداخت جایگزین برای تراکنش با کشورهای آفریقایی پیشنهاد کرده است.

رمز ارز

چند درصد روس‌ها رمزارز دارند؟

بسیاری از شرکت ها در اعتراض به حمله روسیه به اوکراین از روسیه خارج شده اند. تاکنون، صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده مقاومت کرده‌اند و گفته‌اند که این کار را به‌طور یک‌جانبه انجام نخواهند داد.

این یک موضع اصولی است و با اخلاق راهنمای جامعه ارزهای دیجیتال سازگار است. به هر حال، این بازارها به عنوان جایگزینی برای بازارهایی هستند که تحت سلطه مداخلات سیاسی دولت هستند و در روسیه، مانند ونزوئلا و سایر مناطق با هرج و مرج اقتصادی، ارز دیجیتال ابزار مهمی برای شهروندان عادی برای مقاومت در برابر تمامیت خواهی مالی است.

تا زمانی که وزارت خزانه داری ایالات متحده و سایر تنظیم کنندگان مالی، بازارهای ارزهای دیجیتال را مجبور به خروج از روسیه نکنند، این موضع اصولی نیز قابل دفاع است. البته، اگر ممنوعیت فدرال برای دسترسی روسیه به بازارهای مالی ایالات متحده اعمال شود، انعطاف یا تحملی برای انفعال وجود نخواهد داشت.

بر اساس یک تخمین، تقریباً ۱۷ میلیون روس، حدود ۱۲٪ از کشور، دارای ارز دیجیتال هستند (که حدود ۵۰٪ بیشتر از نرخ مالکیت در میان آمریکایی ها است) و در این بین ممکن است در طول جنگ و کاهش ارزش روبل تقاضا برای این ارزهای دیجیتال افزایش نیز پیدا کرده باشد.

متن کامل این گزارش در اینجا آمده است.

۲۲۳۲۲۷


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!