دسته بندی نشده

بسته اخبار و حوادث پلیسی استان اصفهان -۲۲شهریورماه

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان ، فرمانده انتظامی شهرستان”نائین”از کشف ۱۰۰ کیلو تریاک طی بازرسی مأموران انتظامی این شهرستان از یک دستگاه کامیون خبر داد. سرهنگ”هادی کیان مهر”در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران مستقر در ایستگاه بازرسی شهید شرافت …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان ، فرمانده انتظامی شهرستان”نائین”از کشف ۱۰۰ کیلو تریاک طی بازرسی مأموران انتظامی این شهرستان از یک دستگاه کامیون خبر داد.

سرهنگ”هادی کیان مهر”در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران مستقر در ایستگاه بازرسی شهید شرافت نائین با همکاری عوامل یگان تکاوری و عوامل سپکا، حین واپایش و بازرسی خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و جهت بررسی آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: مأموران طی هماهنگی با مرجع قضائی خودرو را مورد بازرسی قرار داده که در نتیجه موفق به کشف ۱۰۰ کیلو تریاک که به صورت ماهرانه ای داخل خودرو جاساز شده بود شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نائین با اشاره به اینکه در این خصوص یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد، مردم را پشتوانه مهمی برای پلیس در انجام بهتر مأموریت خطیر مبارزه با مواد مخدر دانست و از شهروندان خواست با توجه آسیب های جبران ناپذیری که مواد مخدر به کانون خانواده ها و جوانان وارد می کند در صورت اطلاع از هر گونه اخبار در خصوص حمل ،خرید و فروش مواد مخدر بلافاصله مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام کنند.#

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

دستگیری سارق دوچرخه در “شاهین شهر

گروه استان ها _اصفهان _ فرمانده انتظامی شهرستان”شاهین شهر”از دستگیری سارق دوچرخه با ۲۵ فقره سرقت درعملیات مأموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ “علی صادقی” در گفت و گو با خبر نگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت دوچرخه در شاهین شهر و شهرهای اطراف، بررسی موضوع جهت دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار مأموران  این فرماندهی قرارگرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با  انجام مجموعه اقدامات هوشمندانه و فنی پلیسی و جمع آوری سرنخ های موجود در صحنه های سرقت توانستند عامل این سرقت ها را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر تصریح کرد: متهم که در مواجهه با ادله و مدارک پلیس چاره ای جز بیان حقیقت نداشت در بازجویی های به عمل آمده به ۲۵ فقره سرقت دوچرخه در شاهین شهر و شهرهای اطراف اعتراف کرد.

این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده و انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی داده  شد خاطر نشان کرد: پلیس همواره با قاطعیت در مقابل سارقان و کسانی که به خاطر منافع خود اقدام به تعرض به اموال شهروندان می کنند و باعث ایجاد نا امنی در جامعه می شوند ایستاده است و از شهروندان تقاضا داریم توصیه های پلیس را در حفظ و نگهداری اموال خود جدی گرفته و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک، موضوع را سریعاً با شماره تلفن۱۱۰به مرکز فوریت های پلیسی اطلاع دهند.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

دستبند پلیس “شاهین شهر”بر دستان سارقان منازل

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان”شاهین شهر و میمه”از دستگیری ۲ سارق منزل و کشف ۳ فقره سرقت درعملیات مأموران انتظامی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “علی صادقی”در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران گشت فرماندهی انتظامی شهرستان شاهین شهر هنگام گشت زنی در یکی از محلات این شهرستان  به ۲ جوان که در حال خارج کردن اموال موجود در پارکینگ یکی از منازل بودند مشکوک شده و جهت بررسی وارد عمل شدند.

وی افزود: متهمان با مشاهده عوامل ‌‌گشت پلیس قصد متواری شدن از محل را داشتند که مأموران با هوشیاری و اقدام به موقع آن ها را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه تصریح کرد: متهمان که پس از انتقال به کلانتری چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند علاوه بر بزه ارتکابی، ‌‌در تحقیقات تکمیلی انجام شده به ۳ فقره سرقت دیگر منزل در این شهرستان اعتراف کردند.

این مقام انتظامی ‌در پایان با اشاره به اینکه که متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند، از شهروندان خواست ضمن رعایت هشدارهای پلیسی پیرامون پیشگیری از سرقت، در صورت مشاهده تردد افراد مشکوک و ناشناس در مناطق مسکونی، سریعاً با شماره تلفن ۱۱۰ تماس و موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

حفظ سلامت و ایمنی کودکان هنگام رانندگی

گروه استان ها_اصفهان_ رئیس پلیس راه استان رعایت نکات مهم ایمنی و استفاده از صندلی کودک را لازمه حفظ سلامتی کودکان هنگام رانندگی عنوان کرد.

سرهنگ”اصغر زارع”رییس پلیس راه استان اصفهان در گفت و گو با خبر نگار پایگاه خبری پلیس نقش استفاده از صندلی ویژه کودک در خودرو ها را همانند کمربند ایمنی برای بزرگسالان دارای اهمیت بسیار بالایی دانست و گفت: با نصب این صندلی می توانیم از وارد شدن صدمات جدی به کودکان در خودروها جلوگیری کنیم.

وی افزود: وقتی خودرو در حال حرکت است، ایستادن کودک روی صندلی درکنار والدین و یا بین صندلی ها بسیار کار خطرناکی است چون کودک با ترمز ناگهانی یا کوچکترین برخورد به شدت به جلو پرتاب خواهد شد و باعث مجروح شدن و یا جان باختن به علت وارد شدن ضربه به سر آنها خواهد شد.

رئیس پلیس راه استان در پایان با توجه به در پیش رو بودن اربعین حسینی و موج برگشت از مسافرت های تابستانی به کلیه رانندگان توصیه کرد: هنگام رانندگی از نشاندن کودکان در آغوش راننده و یا سرنشین کنار راننده خودداری کنند و توجه داشته باشید که مسافرت روال عادی زندگیتان را به هم می ریزد و در نتیجه ممکن است کودکان بد خلق و بهانه گیر شوند بنابراین نباید انتظار داشته باشید که رفتارهای فرزندانتان مثل همیشه باشد، به همین جهت باید آرامش خود را هنگام رانندگی حفظ کنید تا سفر بدون خطری داشته باشید.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

دستگیری کلاهبرداران اینترنتی در”بویین میاندشت

گروه استانها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان”بویین میاندشت”ازکشف کلاهبرداری اینترنتی ۵۰ میلیون ریالی ودستگیری ۴ متهم در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ”حمزه بهرامی”در گفت وگو با خبرنگارپایگاه خبری بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس از وی در شبکه های مجازی کلاهبرداری کرده رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های انجام شده توسط مأموران مشخص شد شاکی دریک سایت تبلیغاتی اقدام به خرید محصولات دارویی به ارزش ۵۰ میلیون ریال کرده که پس از گذشت چند روز نه تنها محصول خریداری شده را تحویل نگرفته بلکه از پاسخ گویی به تماس های وی نیز خود داری شده که متوجه جعلی بودن این سایت و اقدام کلاهبرداری مالک صفحه مجازی شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان “بویین میاندشت”گفت: مأموران پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای مجازی متهمان راکه دونفر مذکر و دو نفر مونث بودند را در یکی از استان های همجوار شناسایی و طی نیابت قضایی آن ها را در مخفیگاهشان دستگیر کرده و پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی داده شدند.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به این که مجرمان سایبری با ترفندهای مختلفی مانند ثبت آگهی‌های اغوا کننده در سایتهای واسطه ای خرید و فروش کالا با قیمت بسیار کمتر از ارزش واقعی آن و یا انجام فروش‌های ویژه و ارسال لینک‌های جعلی، اطلاعات بانکی کاربران را به سرقت برده و اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب هموطنان می‌کنند به مردم توصیه کرد: قبل از خرید اینترنتی و واریز وجه به حساب فروشنده باید اطلاعات کافی از سایت مورد نظر،شخص فروشنده و جنس خریداری شده بدست آورند و تا زمانی که آن جنس را مشاهده و از اصالت و سالم بودن آن اطمینان حاصل نکرده اند از پرداخت وجه خودداری کنند.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

دستگیری باند سارقان خودرو در اصفهان وکشف ۱۱ فقره سرقت

گروه استان ها _ اصفهان _ رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سرقت خودرو با ۱۱ فقره سرقت درعملیات کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد.

سرهنگ” حسین تُرکیان” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: درپی سرقت یکدستگاه خودرو سواری پژو در شهر اصفهان بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت.

وی افزود: اقدامات مأموران جهت شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان ادامه داشت تا این که چند روز بعد مجدداً یک دستگاه خودروی پژو در محل وقوع سرقت اول به سرقت رفت و این بار کارآگاهان با بررسی میدانی و انجام اقدامات هوشمندانه و پلیسی موفق شدند۳ سارق را در این ارتباط شناسایی کنند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد سارقان از افراد سابقه دار در امر سرقت خودرو می باشند که نهایتاً با اقدامات پلیسی متهمان در حالی که با یک دستگاه خودرو مشغول پرسه زنی و انجام مقدمات سرقت مجدد در محل انجام سرقت های قبلی خود بودند رویت و در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف یک دستگاه خودرو و ۲ جفت پلاک و مقادیری لوازم مسروقه از متهمان گفت: سارقان که در تحقیقات اولیه به عمل آمده ابتدا منکر ارتکاب سرقت شدند پس از مواجهه با ادله و مستندات محکم پلیس به ۱۱ فقره سرقت خودرو در اصفهان و شهرستان های دیگر اعتراف کردند.

سرهنگ ترکیان در پایان با بیان اینکه در این رابطه پرونده مقدماتی تشکیل و به همراه متهمان برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد بر عزم جدی پلیس آگاهی در شناسایی و برخورد با سارقان تأکید کرد و از مردم خواست ضمن رعایت آموزش و هشدارهای پلیس در جهت پیشگیری از وقوع سرقت، در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

یک کشته و یک مجروح در حادثه تصادف خمینی شهر

گروه استان ها _اصفهان _فرمانده انتظامی شهرستان “خمینی شهر”از برخورد دو دستگاه موتورسیکلت با یک دیگر خبر داد که در این حادثه یک نفرفوت کرد ویک نفر مجروح شد.

سرهنگ ” غلامرضا براتی ” در گفت ‌و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برخورد ۲ دستگاه موتورسیکلت با هم در محله جوی آباد بلافاصله مأموران این فرماندهی جهت بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: باحضور مأموران پلیس و تیم‌های امدادی در محل حادثه مشخص شد ۲ دستگاه موتور سیکلت درحال تردد بودندکه سرعت بالا و عدم کنترل وسیله نقلیه از سوی هر دو راکب موتور سیکلت باعث بروز این حادثه شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر تصریح کرد:در این حادثه یکی از راکبان موتور سیکلت بلافاصله پس از وقوع تصادف جان خود را از دست داد و راکب دیگر به شدت مجروح و روانه بیمارستان شد.

این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه استفاده از کلاه ایمنی هم برای راکب و هم برای ترک نشین موتورسیکلت ها لازم و ضروری است از موتور سیکلت سواران خواست نکات ایمنی را در استفاده از این وسیله نقلیه رعایت تا جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

دستگیری ۴ برادر سارق در”فلاورجان

گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامی شهرستان “فلاورجان” از دستگیری ۴ برادر سارق و کشف خودروی مسروقه در عملیات مأموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ” مرتضی هادیان”در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت :در پی وقوع یک فقره سرقت خودرو در شهرستان فلاورجان بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود :ماموران این فرماندهی پس از حضور در محل وقوع سرقت و انجام اقدامات هوشمندانه  فنی پلیسی و استفاده از سرنخ های بدست آمده موفق شدند ۴ سارق که با یک دیگربرادر بودند را در این رابطه شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی آن ها را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان “فلاورجان”گفت: متهمان پس از انتقال به مقر انتظامی در بازجویی های اولیه به بزه ارتکابی خود  اعتراف که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان در پایان به شهروندان توصیه کرد: خودروهای خود را به سیستم ایمنی مجهز کرده و از نگهداری اشیاء و اموال قیمتی و وجه نقد در خودروها خودداری کنند و هرگونه موارد مشکوک را بلافاصله به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

راه کارهای پیشگیری از سرقت منزل

گروه اجتماعی_اصفهان_کم توجهی مالباختگان به نگهداری اموال با ارزش در منزل ، عدم توجه به نکات ایمنی ساختمان و پایین بودن هزینه ارتکاب جرم از تأثیر گذارترین عوامل مؤثر در سرقت منزل است.

سرقت از منزل به جهت داشتن برخی ویژگی ها نسبت به دیگر سرقت ها، همواره در کانون توجه سارقان بوده و عوامل مختلفی در گرایش و رویکرد سارقان به سرقت از منزل دخالت دارند که از جمله تأثیرگذارترین آنها می توان به کم توجهی مالباختگان به نگهداری اموال با ارزش (طلا، جواهر، وجوه نقد، سکه و …) در منزل، عدم توجه به نکات ایمنی ساختمان مثل وجود نقص در قفل درب ها و پایین بودن ارتفاع دیوار و بالکن، و پایین بودن هزینه ارتکاب جرم و … اشاره نمود.

ازطرفی سرقت منزل بدلیل اینکه در آن حرز و حریم شخصی و خصوصی افراد شکسته شده، عدم احساس امنیت رادر بین شهروندان در بردارد لذا پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در راستای وظایف و مأموریتهای ذاتی خود و با استفاده از توان اطلاعاتی و عملیاتی کارآگاهان مجرب خود مقابله همه جانبه با ابعاد مختلف این پدیده را به منظور ایجاد امنیت پایدار و افزایش احساس امنیت در شهروندان در دستور کار قرار داده است و بحمداله با اقدامات صورت گرفته در ۵ ماهه سال جاری تعداد ۱۶ باند فعال در این زمینه شناسایی و منهدم و این اقدامات باعث کاهش ۷ درصدی سرقت از منازل شده است.

رعایت برخی نکات بسیار ساده که در زیر به آن ها اشاره شده است می تواند در پیشگیری از سرقت اموالمان به ما کمک کرده و سارقان را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارد.

۱) با استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب و هوشمند نظیر قفل و کلید ایمن و استاندارد ، دوربینهای مدار بسته میزان امنیت منزل خود را بالا ببریم  و برای اطمینان بیشتر روی دیوار ها و پنجره ها و سایر نقاط قابل نفوذ از حفاظ محکم و مقاوم استفاده نماییم.

۲) هنگام خروج از منزل برای مدت طولانی اموال با ارزش خود را به فرد مورد اطمینان یا صندوقهای امانات بانک بسپارید.

۳) محل نگهداری وجه نقد و طلا و جواهرات و اشیاء با ارزش و گرانبها را به افرادی که مورد اعتماد نیستند نشان ندهید و از بیان میزان دارایی و اموال موجود در منزل خود نزد افراد بیگانه خودداری نمایید.

۴) در صورتی که در آپارتمان زندگی میکنید حتما با همکاری سایر ساکنین نسبت به استخدام سرایدار یا نگهبان از طریق شرکتهای معتبر و ضمن احراز هویت و اخذ ضمانت استفاده نمایید.

۵) هنگام فروش یا اجاره منزل در صورتی که در آن منزل ساکن می باشید و اموالتان در آن قرار دارد به هیچ عنوان کلید خود را در اختیار آژانس های املاک قرار ندهید و از ورود افراد متفرقه وناشناس به بهانه خرید و یا اجاره منزل بدون هماهنگی جلوگیری نمایید.

۶) مشخصات لوازم خانگی خود از قبیل لوازم صوتی و تصویری ، فرش ، جواهرات ، تابلو های ارزشمند ، اشیاء عتیقه و گرانبها به طور دقیق یادداشت ودر صورت امکان از آنها عکس تهیه نمایید تا در صورت وقوع سرقت شناسایی ودستیابی مجدد به آنها امکان پذیر باشد.

در صورتی که سرقت از منزل شما واقع شد حتما چند نکته کلیدی را رعایت نمایید: ضمن حفظ خونسردی خود حتما با پلیس از طریق شماره ۱۱۰ تماس بگیرید، تا قبل از مراجعه مأموران در صحنه سرقت به هیچ چیزی دست نزنید و به افراد غیر مسئول اجازه دست زدن یا ایجاد تغییر در صحنه سرقت را ندهید، از تجمع افراد در محل سرقت جلوگیری نمایید، مراحل پیگیری پرونده سرقت توسط پلیس را برای هیچ کس بازگو نکنید.

تهیه و تنظیم: سرهنگ علی اکبری،رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان اصفهان

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

سارق مزارع و باغات در” کاشان “دستگیر شد

گروه استان ها_اصفهان _فرمانده انتظامی شهرستان “کاشان” از شناسایی و دستگیری سارق مزارع و باغات با ۱۰فقره سرقت در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد.

. سرهنگ “ایرج کاکاوند” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت:  در پی وقوع چندین فقره سرقت از مزارع و باغات در شهرستان کاشان، بررسی موضوع جهت شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت .

وی افزود: ماموران این فرماندهی پس از حضور در محل وقوع سرقت و انجام اقدامات هوشمندانه و فنی پلیسی و استفاده از سرنخ های بدست آمده موفق شدند یک سارق را در این ارتباط شناسائی و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان “کاشان”گفت: متهم پس از انتقال به مقر انتظامی در بازجویی های اولیه انجام شده به ۱۰فقره سرقت باغات این شهرستان اعتراف کرد که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان درخواست کرد توصیه های پلیس را در حفظ و نگهداری اموال خود جدی گرفته و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک موضوع را سریعاً با شماره تلفن۱۱۰به مرکز فوریت های پلیسی اطلاع دهند.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

سارقان قطعات خودرو در”خمینی شهر”دستگیر شدند

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان”خمینی شهر”از دستگیری ۲ سارق قطعات خودرو با۱۰ فقره سرقت طی عملیات مأموران انتظامی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ”غلامرضا براتی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی اخبار واصله مبنی بر فعالیت مجرمانه دو نفر در خصوص سرقت لوازم  و قطعات

خودرو در این شهرستان بررسی موضوع دردستورکار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با انجام اقدامات هوشمندانه و پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان شده و پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل اعزام و در عملیاتی ضربتی ۲ متهم را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر تصریح کرد: متهمان پس از انتقال به مقر انتظامی در تحقیقات اولیه انجام شده به ۱۰ فقره سرقت لوازم و قطعات خودرو در این شهرستان اعتراف کرده که ضمن تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شدند.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به برخورد قاطع پلیس با سارقان و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه از شهروندان خواست چنانچه شیشه ویا قفل درب خودرو آن ها معیوب شده در کوتاه ترین وقت ممکن نسبت به رفع عیب آن اقدام کنند همچنین هنگام ترک اتومبیل هر چند برای مدت کوتاه از بسته بودن درب ها و شیشه خودرو اطمینان حاصل نمایند و در صورت برخورد با هر گونه موارد مشکوک سریعاً موضوع را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

کشف ۲ قبضه سلاح غیر مجاز در”فلاورجان

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان”فلاورجان”از کشف ۲ قبضه سلاح شکاری غیر مجازو دستگیری یک متهم در این رابطه طی عملیات مأموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ”مرتضی هادیان” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در اجرای طرح جمع آوری سلاح و مهمات غیر مجاز و کسب اخباری مبنی بر فعالیت مجرمانه اشخاصی درزمینه قاچاق و فروش سلاح در سطح شهرستان بنا به حساسیت مسأله رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان فلاورجان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پس از شناسایی مخفیگاه متهمان با انجام اقدامات هوشمندانه و پلیسی از صحت موضوع اطمینان حاصل کرده و ضمن هماهنگی با مرجع قضایی به محل اعزام و در عملیاتی ضربتی ۲ متهم را در این رابطه دستگیر و در بازرسی انجام شده از مخفیگاه متهمان موفق به کشف ۲ قبضه سلاح شکاری غیر مجاز شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان در پایان با اشاره به اینکه پرونده ای در این خصوص تشکیل و متهمان برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شدند خاطر نشان کرد:پلیس به طور جد و درچارچوب قانون با عاملان خرید، فروش و نگهداری سلاح غیر مجاز برخورد خواهد کرد و از شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده و اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه ای در این زمینه بلافاصله موضوع را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

دستگیری سارق سیم وکابل مخابراتی در”فلاورجان

گروه استان ها _ اصفهان _فرمانده انتظامی شهرستان”فلاورجان” از دستگیری سارق سیم وکابل مخابراتی با ۵ فقره سرقت درعملیات مأموران انتظامی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ”مرتضی هادیان”درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم و کابل مخابراتی در این شهرستان بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی فلاورجان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با انجام اقدامات هوشمندانه و تلاش شبانه روزی موفق به شناسایی یک سارق در این رابطه شده که پس از هماهنگی های انجام شده با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان با بیان این که در بازرسی از مخفیگاه متهم مقادیر قابل توجهی اموال مسروقه کشف شد تصریح کرد: متهم که در مواجهه با دلایل ومستندات پلیس چاره ای جز بیان حقیقت نداشت لب به اعتراف گشوده وبه ۵ فقره سرقت سیم وکابل مخابرات در سطح شهرستان اعتراف کرد که پرونده مقدماتی تشکیل و به همراه متهم جهت انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: رعایت توصیه های پلیس زمینه وقوع انواع جرایم را کاهش می دهد که امید است شهروندان هشدارهای انتظامی را به کارگیری کنند و فرصت وقوع انواع جرایم را از مجرمان و مخلان نظم و امنیت جامعه سلب کنند و هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!