دسته بندی نشده

برق ۱۵ اداره و ۳ وزارتخانه پرمصرف شهر تهران قطع شد

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، به دنبال هشدارهای داده شده مبنی بر لزوم خاموش‌کردن سامانه‌های سرمایشی ادارات از ساعت ۱۳ که پیش از این اطلاع‌رسانی شد، با گذشت ۲۴ ساعت از اعلام موضوع، برق ۱۵ دستگاه اجرایی که توجهی به هشدارهای ارائه شده نکرده بودند، قطع شد. “کامبیز ناظریان” مدیرعامل شرکت توزیع …


به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، به دنبال هشدارهای داده شده مبنی بر لزوم خاموش‌کردن سامانه‌های سرمایشی ادارات از ساعت ۱۳ که پیش از این اطلاع‌رسانی شد، با گذشت ۲۴ ساعت از اعلام موضوع، برق ۱۵ دستگاه اجرایی که توجهی به هشدارهای ارائه شده نکرده بودند، قطع شد.

“کامبیز ناظریان” مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در این باره گفت: اولویت اصلی وزارت نیرو در سال جاری، تامین برق بخش خانگی است.

وی افزود: پیش از این به‌صورت مکرر به ادارات پرمصرف کلان‌شهر تهران هشدار داده شده است که با کاهش حداقل ۳۰ درصدی مصرف برق در ساعات اداری، کاهش حداقل ۶۰ درصدی مصرف در ساعات غیر اداری و خاموش کردن سامانه‌های سرمایشی از ساعت ۱۳، در کاهش بار شبکه توزیع برق و تامین برق مشترکان خانگی همکاری کنند و در غیر این صورت با قطع برق مواجه خواهند شد.

ناظریان ادامه داد: قطع برق ادارات پرمصرف از هفته گذشته آغاز شده و با افزایش دما، برخورد با پرمصرف‌های بخش اداری، شدیدتر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: مطابق مصوبه هیئت دولت، امروز با کنترل داده‌های حاصل از کنتورهای هوشمند، برق ۱۵ اداره پرمصرف در شهر تهران قطع شد.

ناظریان افزود: امروز، سه وزارتخانه و چندین سازمان ملی و استانی نیز مشمول قطع برق شدند تا مردم مطمئن باشند در مسیر تامین آسایش و رفاه هموطنان، هیچ‌گونه مدارایی با پرمصرف‌ها نخواهد شد و هر سازمانی که به مصوبه ابلاغی هیئت وزیران بی‌اعتنا باشد با قطع برق مواجه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اسامی این ادارات به هیئت وزیران و استانداری تهران نیز اعلام خواهد شد.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران همه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی موظف‌اند در ساعات اداری حداقل ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و در ساعات غیر اداری به میزان ۶۰ درصد، مصرف برق خود را کاهش دهند.


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!