اقتصاد جهانی

بازرگان فرانسوی، رده‌بندی میلیاردهای جهان را تغییر داد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،برنارد آرنو (Bernard Arnault) متولد ۵ مارس ۱۹۴۹ (۱۴ اسفند ۱۳۲۷) در شهر روبه فرانسه، ثروتمندترین مرد جهان لقب گرفته و اکنون با عبور سرمایه‌اش از ۲۰۰ میلیارد دلار، نامش به عنوان سومین کسی ثبت شده که در تاریخ اقتصاد جهان، صاحب دارایی بیش از ۲۰۰ میلیارد است. به گزارش …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،برنارد آرنو (Bernard Arnault) متولد ۵ مارس ۱۹۴۹ (۱۴ اسفند ۱۳۲۷) در شهر روبه فرانسه، ثروتمندترین مرد جهان لقب گرفته و اکنون با عبور سرمایه‌اش از ۲۰۰ میلیارد دلار، نامش به عنوان سومین کسی ثبت شده که در تاریخ اقتصاد جهان، صاحب دارایی بیش از ۲۰۰ میلیارد است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، اتاق ایران آنلاین، ثروت برنارد آرنو، ثروتمندترین فرد جهان، برای اولین‌بار و پس از آنکه ارزش سهام امپراطوری کالاهای لوکس او، یعنی شرکت فرانسوی LVMH رکوردی جدید را ثبت کرد، به بالاتر از ۲۰۰ میلیارد دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،آرنو ۷۴ ساله، سومین فرد در تاریخ جهان است که توانسته ثروت خود را به بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار برساند. پیش از او ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا و جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون توانسته بودند این رکورد جهانی را برای خود ثبت کنند اما کاهش سهام شرکت‌های آنها باعث شد عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از دست بدهند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،براساس گزارش «شاخص میلیاردرهای بلومبرگ» که روزانه به‌روزرسانی می‌شود، ثروت آرنو، روز سه‌شنبه با افزایشی ۲.۴ میلیارد دلاری به ۲۰۱ میلیارد دلار رسید. افزایش ۳۰ درصدی ارزش سهام شرکت آرنو به لطف افزایش تقاضا برای کالاهای لوکس در میان ثروتمندان جهان باعث شد طی سال جاری ۳۹ میلیارد دلار به ثروت او افزوده شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،این میلیاردر فرانسوی درحال حاضر ۲۵ میلیارد دلار ثروتمندتر از ایلان ماسک است. ثروت ماسک پس از خرید توئیتر به قیمت ۴۴ میلیارد دلار و پس از کاهش ۵۰ درصدی ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا طی سال گذشته کاهش محسوسی یافت. جف بزوس هم که در سال ۲۰۲۰ به اولین ثروتمند جهان با ثروتی بالاتر از ۲۰۰ میلیارد دلار تبدیل شد، اکنوت با ثروتی به ارزش ۱۲۸ میلیارد دلار سومین فرد ثروتمند جهان به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،آرنو، مدیر کل و مدیر اجرایی شرکت فرانسوی LVMH است، شرکتی که مالکیت برندهای مطرحی مانند بولگاری، تیفانی، لوئی ویتون و دیور را در اختیار دارد. ارزش سهام این شرکت طی ۳ سال گذشته بیش از ۱۵۰ درصد افزایش داشته است. این شرکت سال گذشته رکوردی عجیب در فروش به ثبت رساند و توانست ۷۹.۲ میلیارد یورو کالای لوکس به فروش برساند و برنامه ۱.۵ میلیارد یورویی بازخرید سهامی را به اجرا بگذارد که کمک بسزایی به افزایش بیشتر ارزش سهام این شرکت کرد.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!