اقتصاد کلان

بازار خودروهای وارداتی کاهشی شد/ ریزش قیمت تا ۵۰۰ میلیون تومان + جدول

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،بی‌خبری از زمان ورود خودروهای وارداتی به بازار در حالی است که اواخر هفته گذشته بود که سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی پس از ۸ ماه (اسفند سال گذشته) به روز شد و همین به روز شدن موجب شد تا بازار خودروهای وارداتی و مونتاژی در آخرین هفته مهر ماه سمت …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،بی‌خبری از زمان ورود خودروهای وارداتی به بازار در حالی است که اواخر هفته گذشته بود که سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی پس از ۸ ماه (اسفند سال گذشته) به روز شد و همین به روز شدن موجب شد تا بازار خودروهای وارداتی و مونتاژی در آخرین هفته مهر ماه سمت و سوی کاهشی به خود گیرد. سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی در جدیدترین بروز رسانی اسامی جدیدی از خودروها را در سامانه بارگذاری کرد. در اطلاعیه این سامانه به این نکته اشاره شده، متقاضیانی می توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی نسبت انتخاب و خریداری خودروهای عرضه شده اقدام کنند که پیش‌تر در مرحله اول فروش ثبت نام کرده و ودیعه اول که معادل ۵۰۰ میلیون تومان بود را سپرده گذاری کرده باشند. هرچند این سامانه پس از مدت‌ها به روز شد، اما ثبت‌نام‌کنندگان هنوز امیدی به تحویل خودروهای ثبت نامی خود ندارند.

قیمت وارداتی‌ها در بازار

اما خودروهای وارداتی در هفته سپری شده با چه قیمتی معامله شدند؟ ارزیابی بازار نشان می دهد، «آزرا» مدل ۲۰۱۹ در هفته جاری با کارکرد ۱۶ هزار کیلومتر با قیمتی در حدود ۴ میلیارد در بازار قیمت‌گذاری شد. دامنه نوسانی به وجود آمده در قیمت خودرو به قیمت‌گذاری از سوی فروشندگان باز می‌گردد، بطوریکه نبود نظارت قیمت خودروهای وارداتی موجب شده تا برخی از این خودروها که در بازار طرفدار بیشتری دارند با قیمت‌های متفاوت از سوی مالکان عرضه شوند.

از دیگر خودروهایی وارداتی می توان به «رنوتالیمسان» مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد. این خودرو در این هفته با کارکرد ۳۰ هزار کیلومتر هم در بازار با بازه قیمتی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تا ۲ و میلیارد ۶۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. اما «النترا» مدل ۲۰۱۸ هم در هفته سپری شده با کارکرد ۳۸ هزار تا کارکرد با دامنه نوسانی ۲ میلیارد در بازار قیمت‌گذاری شد.

اما «میتسوبیشی اوتلندر» در هفته سپری شده با کارکرد ۶۰ هزار تا با بازه قیمتی ۳میلیارد و ۱۰۰ میلیون تا ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون قیمت‌گذاری خورد.

همچنین ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که «توسان IX35» مدل ۲۰۱۸ بدون کارکرد هم در هفته سپری شده با قیمت ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد. از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «هیوندا سانتافه» نیز در این هفته ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان معامله شد.

۲۲۳۲۲۳

منبع خبر : خبر آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!