دسته بندی نشده

ایمن‌سازی ۱۶ نقطه پرحادثه در مسیر پیاده‌روی اربعین

محمد جولانژاد در گفتگویی، اظهار کرد: بهبود وضعیت راه‌ها یکی از سه وظیفه اداره کل راهداری و حمل‌ونقل خوزستان در اربعین است، در این زمینه اقدامات شاخصی از جمله بهسازی، تعریض، لکه‌گیری، روکش و استفاده از لایه‌های حفاظتی راه در محورهای عبدالخان-بوستان، اهواز-چذابه و اهواز به سمت شلمچه انجام شده است. وی افزود: طی سال‌های …

محمد جولانژاد در گفتگویی، اظهار کرد: بهبود وضعیت راه‌ها یکی از سه وظیفه اداره کل راهداری و حمل‌ونقل خوزستان در اربعین است، در این زمینه اقدامات شاخصی از جمله بهسازی، تعریض، لکه‌گیری، روکش و استفاده از لایه‌های حفاظتی راه در محورهای عبدالخان-بوستان، اهواز-چذابه و اهواز به سمت شلمچه انجام شده است.

وی افزود: طی سال‌های گذشته نقاط حادثه‌خیزی در مسیر زائران وجود داشت که منجر به وقوع حوادث زیادی شده بود، در این راستا و به منظور ایمن‌سازی ۱۶ نقطه شناسایی و به صورت طولی روشن‌سازی شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور نصب علائم و تجهیزات ترافیکی و ارتقای ایمنی، خاطرنشان کرد: روشن‌سازی نقطه‌ای در مقطع پل بوستان، روستای خنیفی و بردیه و نقاطی در مناطق مسکونی و دارای سابقه حادثه انجام شد، علاوه بر آن خط کشی جاده‌ها، نصب بازتاب ایمنی و نیوجرسی، حفاظ میانی راه در محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه و روشن‌سازی پارکینگ‌ها با هزینه‌ای حدود ۶۷۰ میلیارد تومان انجام شد.

جولانژاد با اشاره به اینکه اصلاح هندسی نقاط پرحادثه جزو اقدامات بلندمدت اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان است، اضافه کرد: با توجه به هزینه‌بر بودن اصلاح هندسی نقاط نیاز به اعتبارات قابل ملاحظه‌ای داریم، با این حال تعریض مسیر برای اربعین امسال در چندین نقطه پر خطر مسیر شلمچه و چذابه انجام شده است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!