دسته بندی نشده

ایجاد اشتغال و رونق تولید نیازمند راه‌اندازی واحدهای صنعتی است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمود بهارلویی امروز _شنبه بیست‌وسوم اردیبهشت‌ماه_ در جلسه شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه شهرستان بن زادگاه شهید دریاقلی سورانی و نخستین شهید روحانی است، اظهار کرد: انتظار داریم پروژه فاضلاب این شهر پس از ۳۰ سال از زمان آغاز پروژه، به بهره‌برداری برسد. وی با بیان …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، محمود بهارلویی امروز _شنبه بیست‌وسوم اردیبهشت‌ماه_ در جلسه شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه شهرستان بن زادگاه شهید دریاقلی سورانی و نخستین شهید روحانی است، اظهار کرد: انتظار داریم پروژه فاضلاب این شهر پس از ۳۰ سال از زمان آغاز پروژه، به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه کارخانه فرومنگنز شهرستان بن ۱۸ سال است بلاتکلیف رها شده است، لذا جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید توجه به راه‌اندازی واحدهای صنعتی ضروری است، افزود: جاده ترانزیتی بن_ داران باید مورد توجه قرار گیرد تا آمار تصادفات کاهش پیدا کند.

نماینده شوراهای اسلامی شهرستان بن در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی به شهرستان بن برای محرومیت‌زدایی اختصاص یافت اما باید محل هزینه‌کرد آن به‌صورت شفاف مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه اهالی روستای بارده، حیدری و لارک مشکل مسکن دارند، تصریح کرد: انتظار می‌رود به اهالی این سه روستا زمین واگذار شود تا ساخت‌وسازها انجام شود.

بهارلویی خواستار تخصیص بودجه برای اجرای طرح‌های کشاورزی ۹۲ هکتاری روستای حیدری، اختصاص شناسه ملی به روستای جمالو، احداث زیرگذر، مسیر دسترسی به روستای بارده، رفع مشکل مرزی بارده با چادگان و سه راهی بارده، تخصیص آب برای طرح رضوان شهر وردنجان و سامان‌دهی جاده‌های بین مزارع شهر یان چشمه شد

ظرفیت‌های شورا محدود و توقعات زیاد است

عبدالله صفیان، نماینده شوراهای اسلامی شهرستان بروجن در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه ظرفیت‌های شورا محدود و توقعات زیاد است، گفت: از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی خواستار هستیم به جای این نقیصه و کمبود، همدلی را جایگزین کمبود ظرفیت‌ها کنند.

وی افزود: مجمع خیرین مدرسه‌ساز یک نهاد غیردولتی در ایران است که با هدف ساخت مدرسه‌های جدید و بازسازی مدارس با همت خیران تاکنون اقدامات شایسته‌ای را انجام داده است لذا می‌طلبد به همت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و پیگیری آنان دولت نیز سهم خود را در زمینه مدرسه‌سازی به‌موقع پرداخت کند.

نماینده شوراهای اسلامی شهرستان بروجن در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری با تاکید بر ظرفیت شوراهای بخش و شهرستان، افزود: شوراها ابزار قوی و مؤثر در کنار دولت و شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند که با پیگیری مسئولانه وظایف خود می‌توانند گره‌گشای مشکلات مردم باشند، بر همین اساس نباید حالت انفعالی به خود بگیرند، چراکه اگر شوراهای فرادست نقش خود را به درستی ایفا کنند، می‌توانند در پیشبرد سیاست‌های نظام و اهداف توسعه‌ای شهرستان نقش مؤثری داشته باشند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!