مسکن و حمل و نقل

انجام ارزیابی‌ فناوری‌های نوین در بخش حمل‌ونقل و مسکن – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدمهدی حیدری سرپرست مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی، امروز ۲۹ آذر در نشست خبری ششمین نمایشگاه حمل‌و نقل در محل مصلی تهران به بیان برخی از اقدامات آن مرکز پرداخت و گفت: مرکز تحقیقات به عنوان بازوی پژوهشی-آموزشی وزارت راه و …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدمهدی حیدری سرپرست مرکز تحقیقات، راه، مسکن و شهرسازی، امروز ۲۹ آذر در نشست خبری ششمین نمایشگاه حمل‌و نقل در محل مصلی تهران به بیان برخی از اقدامات آن مرکز پرداخت و گفت: مرکز تحقیقات به عنوان بازوی پژوهشی-آموزشی وزارت راه و شهرسازی انجام پروژه‌های تخقیقاتی، تدوین ضوابط و مقررات، دستورالعمل‌های حوزه نظام فنی- اجرایی کشور را برعهده داشته و در این زمینه‌ها فعالیت کرده است.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزاری دوره‌های آموزشی برای جامعه مهندسان کشور را از دیگر اقدامات مرکز عنوان کرد و افزود: مرکز تحقیقات با هدف ارتقای کیفیت در حوزه ساختمان و حمل‌ونقل، گواهینامه مصالح ساختمانی و همچنین مصالح ساخت استاندارد را صادر می‌کند.

حیدری توضیح داد: از جمله مسئولیت‌های مهم مرکز تحقیقات، شناسایی و بهره‌مندی از سیستم‌ها و فناوری‌های نوین در پروژه‌های حمل و نقلی و مسکن است که در این خصوص اقدامات مناسبی انجام شده است. مرکز در این خصوص ارزیابی سیستم‌های نوین ساختمانی را بر اساس قانون ساماندهی و تولید مسکن انجام داده است.

وی بخشی از عملکرد مرکز را برشمرد و توضیح داد: سال گذشته بیش از ۱۲۰ پروژه تحقیقاتی، ۱۷ ضابطه، دستورالعمل و آئین‌نامه تدوین شد. همچنین ۵۶۹ گواهینامه صادر و تأیید، ۹۱ کتاب چاپ و منتشر و ۱۵۰ دوره آموزشی در حوزه حمل و نقل و مسکن برنامه‌ریزی شد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!