اقتصاد جهانی

اقتصاد روسیه برای مقابله با تحریم‌های بیشتر، آماده است

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،کرملین اعلام کرد اقتصاد روسیه به‌خوبی به تحریم‌های غرب خو گرفته و مسکو از چشم‌انداز تحریم‌های جدید اقتصادی علیه این کشور هراسی ندارد. به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در ۲۵ فوریه ۲۰۲۲، یک روز پس از حمله روسیه به اوکراین، اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم‌های گسترده‌ای را باهدف ارسال واکنشی …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،کرملین اعلام کرد اقتصاد روسیه به‌خوبی به تحریم‌های غرب خو گرفته و مسکو از چشم‌انداز تحریم‌های جدید اقتصادی علیه این کشور هراسی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در ۲۵ فوریه ۲۰۲۲، یک روز پس از حمله روسیه به اوکراین، اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم‌های گسترده‌ای را باهدف ارسال واکنشی مشخص به مسکو مبنی بر اینکه جنگ برای کرملین عواقب شدیدی به دنبال خواهد داشت وضع کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،اتحادیه اروپا تا به امروز ۱۱ بسته تحریمی را علیه روسیه اعمال کرده است و هفته گذشته اعلام کرد که برای رفع خلأهای موجود در این سیاست تحریمی در تلاش است. مقامات اتحادیه اروپا اعلام کرده‌اند که تحریم‌ها ممکن است برای سال‌ها باقی بماند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه به خبرنگاران اعلام کرد که روسیه مدت‌ها است که تحت‌فشار تحریم زندگی می‌کند و به همین دلیل به‌اندازه کافی با آن سازگار شده است، بنابراین چشم‌انداز تداوم تحریم‌ها برای ۵ تا ۱۰ سال آینده کرملین را نمی‌ترساند. علاوه بر این وضع تحریم‌ها باعث شده تا اقتصاد داخلی و تولید صنعتی روسیه تقویت شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،برخی ناظران استدلال کرده‌اند که تحریم‌های غرب علیه روسیه دور زده‌شده و نتوانسته است روسیه را در جنگ علیه اوکراین متوقف کند. براساس گزارش موسسه مشاوره ریسک Corisk مستقر در نروژ – که داده‌های گمرکی ۱۲ کشور اتحادیه اروپا، نروژ، بریتانیا، آمریکا و ژاپن را تجزیه‌وتحلیل کرده است، روسیه در سال ۲۰۲۲ توانسته است تحریم صادرات را دور زده و صرفاً به‌واسطه دور زدن تحریم‌ها صادراتی به ارزش ۸ میلیارد یورو  برابر ۸٫۵ میلیارد دلار داشته باشد.

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!