دسته بندی نشده

افزایش ۶ درصدی پروازها و ۵۹ درصدی جابه‌جایی مسافر طی دو ماه نخست امسال

«حمیدرضا سیدی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: طی اردیبهشت‌ماه امسال در نشست و برخاست هواپیما یک درصد رشد و در ارسال و پذیرش بار نیز با کاهش ۹ درصدی نسبت به فروردین‌ماه روبرو بوده‌ایم. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: در اردیبهشت‌ماه دو میلیون و ۶۹۱ هزار و ۴۳۳ مسافر با ۲۵ هزار و ۹۰۵ …


«حمیدرضا سیدی» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: طی اردیبهشت‌ماه امسال در نشست و برخاست هواپیما یک درصد رشد و در ارسال و پذیرش بار نیز با کاهش ۹ درصدی نسبت به فروردین‌ماه روبرو بوده‌ایم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: در اردیبهشت‌ماه دو میلیون و ۶۹۱ هزار و ۴۳۳ مسافر با ۲۵ هزار و ۹۰۵ پرواز در ۵۳ فرودگاه تحت مالکیت این شرکت پذیرش و اعزام شده‌اند.

وی ضمن مقایسه آمار اردیبهشت سال جاری با مدت مشابه سال گذشته خاطرنشان کرد: نشست و برخاست هواپیماها ۱۰ درصد، جابه‌جایی مسافر ۷۳ درصد و در ارسال و پذیرش بار ۸۹ درصد افزایش داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طی فروردین و اردیبهشت ماه امسال با همین مدت در سال گذشته، در نشست و برخاست هواپیماها ۶ درصد، پذیرش و اعزام مسافر ۵۹ درصد و در پذیرش و ارسال بار ۶۶ درصد افزایش را شاهد هستیم.

سیدی با اشاره به تراکم مسافر در هر پرواز عنوان کرد: در اردیبهشت سال جاری فرودگاه کرمان با متوسط ۱۶۸ مسافر در هر پرواز و فرودگاه جهرم با متوسط ۳۰ مسافر در هر پرواز بیشترین و کمترین تراکم مسافر را شامل می‌شوند.

وی درباره ساعت اوج پروازها در ماه گذشته (اردیبهشت ماه) گفت: ساعت اوج پروازها شش صبح و اوج پروازها در روزهای یکشنبه بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به فرودگاه‌های پر ترافیک در اردیبهشت‌ماه، گفت: حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست هواپیماها (کل پروازها) به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز و یزد انجام شده است.

سیدی تصریح کرد: ۹۴ درصد از کل پروازها و پذیرش و اعزام مسافران در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها شامل پروازهای داخلی بوده است.


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!