مسکن و حمل و نقل

افزایش ۴۰ درصدی خروج کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

بهروز آقایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: موضوع خروج کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) در حوزه تنظیم بازار کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. وی ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان به عنوان متولی زیرساخت های پذیرش کالاهای اساسی وارداتی از بندر امام خمینی (ره) تلاش های زیادی …

بهروز آقایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: موضوع خروج کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) در حوزه تنظیم بازار کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان به عنوان متولی زیرساخت های پذیرش کالاهای اساسی وارداتی از بندر امام خمینی (ره) تلاش های زیادی برای انسجام بخشی بین دستگاه های مربوطه در حوزه ترخیص و بارگیری کالا بکارگرفته است.

آقایی با اشاره به اینکه از ابتدای آذرماه، خروج کامیونی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) به میانگین روزانه یک هزار و ۹۰۰ کامیون رسیده است، گفت: به واسطه تعاملات و پیگیری های صورت گرفته، این میزان خروجی کالا از بندر نسبت به گذشته با رشد ۴۰ درصدی همراه است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان بیان کرد: پیش از این، میانگین خروج کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) یک هزار و ۳۰۰ کامیون در روز بود.

آقایی با بیان اینکه تسریع در خروج کالا از این بندر طی روزهای آینده با جدیت ادامه خواهد داشت، گفت: امیدواریم با تداوم همکاری دستگاه های مربوطه در حوزه ترخیص کالاهای اساسی، خروج کالا از بندر امام خمینی (ره) تا پایان سال به میانگین روزانه بیش از۲ هزار کامیون افزایش یابد.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال بیش از ۱۲ میلیون تن انواع کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) تخیله شده است که تاکنون ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن از این کالاها به وسیله حمل و نقل کامیونی و ریلی از بندر خارج و به مقاصد مختلف در سطح کشور حمل شده اند.

آقایی تصریح کرد: میزان کالاهای اساسی موجود در انبارهای بندر امام خمینی (ره) سه میلیون و ۴۹۲ هزار تن برآورد می شود که برای شتاب بخشی به ترخیص این کالاها، همکاری دستگاه های اجرایی مربوطه و صاحبان کالاهای دولتی بسیار ضروری است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!