دسته بندی نشده

افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌های شهری اراک در سال آینده

علی چگینی در گفت و گو با خبرنگار سرمایه ایرانی اظهار کرد: شورای اسلامی شهر اراک سیاست‌های جدیدی را برای سیستم حمل‌ونقل درون شهری پیش‌بینی کرده است که هدف از این سیاست‌ها کسب درآمد نیست، بلکه بهبود کیفیت خدمت‌رسانی به شهروندان است. وی افزود: هزینه تمام شده هر سفر داخل شهری برای هر نفر حدود …

علی چگینی در گفت و گو با خبرنگار سرمایه ایرانی اظهار کرد: شورای اسلامی شهر اراک سیاست‌های جدیدی را برای سیستم حمل‌ونقل درون شهری پیش‌بینی کرده است که هدف از این سیاست‌ها کسب درآمد نیست، بلکه بهبود کیفیت خدمت‌رسانی به شهروندان است.

وی افزود: هزینه تمام شده هر سفر داخل شهری برای هر نفر حدود هشت هزار تومان است که درصدد هستیم بخش عمده‌ای از این هزینه را از منابع یارانه‌ای تأمین کنیم و در اختیار سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهر قرار دهیم، از این‌رو نرخ کرایه سفر نسبت به سال گذشته حداکثر ۲۵ درصد افزایش یافته است.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اراک ادامه داد: این تصمیم گیری در راستای کاهش آلایندگی‌های شهر در حوزه‌های ترافیکی و فرهنگ‌سازی برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی بوده است که در طول سال ۱۴۰۱ در شورای اسلامی شهر اراک مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: از آنجا که اراک شهری صنعتی با هوای آلوده است و ساختمان‌ها و معابر آن در مدل شهرسازی تک هسته‌ای شکل گرفته است، مطالعه و چاره‌اندیشی در زمینه‌های ترافیکی و حمل‌ونقل لازم و ضروری است.

چگینی با بیان اینکه در اقدامی بی‌سابقه طی ۱۰ سال اخیر، حدود ۱۱۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری و وارد سیستم ناوگان عمومی شهر شد و ۱۰ دستگاه اتوبوس نیز تعمیر و دوباره به چرخه حمل‌ونقل شهری وارد شده است، خاطرنشان کرد: بیش از ۹۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی شهر اراک نوسازی شده است و در حال حاضر اتوبوس‌های این شهر از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!