اخبار اقتصادی و صنعتیغذا، دارو و کشاورزی

افزایش ۱۱۰ درصدی خرید تضمینی گندم در اصفهان

محسن ضیایی در گفتگویی، اظهار کرد: خرید تضمینی گندم در استان اصفهان از مرز ۱۰۵ هزار تُن گندم از کشاورزان گذشته است. وی با بیان اینکه ارزش ریالی گندم خریداری شده در این مدت ۱,۵۷۵ هزار میلیارد ریال است، افزود: قیمت پایه هر کیلو گرم گندم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است که برای حمایت …

محسن ضیایی در گفتگویی، اظهار کرد: خرید تضمینی گندم در استان اصفهان از مرز ۱۰۵ هزار تُن گندم از کشاورزان گذشته است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی گندم خریداری شده در این مدت ۱,۵۷۵ هزار میلیارد ریال است، افزود: قیمت پایه هر کیلو گرم گندم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است که برای حمایت از تولید این محصول راهبردی ۱۵ هزار ریال یارانه کاشت بابت تأمین بخشی از هزینه‌های کود و بذر و ۲۰ هزار ریال به عنوان جایزه تحویل گندم به دولت در نظر گرفته شده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان گفت: این مقدار گندم توسط ۱۳,۱۶۵ کشاورز در غالب ۲۷,۲۶۷ محموله تحویل مراکز تعیین شده، داده شده است.

ضیایی ادامه داد: ۴۴ مرکز تعاون روستایی به همراه دو سیلوی ملکی و ۱۰ کارخانه آرد سازی برای تحویل گندم مازاد بر نیاز کشاورزان سازماندهی شده است.

وی اضافه کرد: خرید تضمینی در این استان از ابتدای خردادماه از شهر مهاباد اردستان شروع شده است و در حال حاضر خرید در مناطق سردسیری غرب و جنوب استان و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!