دسته بندی نشده

افزایش هزینه نگهداشت آسفالت در سطح شهر تهران

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، زهرا شمس‌احسان امروز _یکشنبه پانزدهم‌مردادماه_ در صدوشصت‌وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه لزوم توجه به وضعیت نگهداشت معابر و اتخاذ تدابیر لازم به منظور افزایش عمر رویه‌های آسفالتی شهر تهران مورد تاکید است، اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، زهرا شمس‌احسان امروز _یکشنبه پانزدهم‌مردادماه_ در صدوشصت‌وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه لزوم توجه به وضعیت نگهداشت معابر و اتخاذ تدابیر لازم به منظور افزایش عمر رویه‌های آسفالتی شهر تهران مورد تاکید است، اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت معابر از حیث ایجاد ترک و حفره‌های به وجود آمده در سطح آسفالت معابر و بزرگراه‌های شهر تهران، مناسب ارزیابی نمی‌شود.

وی افزود: تعدد پیام‌های سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ حاکی از رضایت نداشتن شهروندان است و امیدوارم پیام‌های مردمی به این سامانه‌ها مورد توجه قرار گیرد و همچون گزارش خاموشی پل‌های مکانیزه نباشد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه متوسط عمر آسفالت در دنیا ۲۰ سال است، اما عمر آسفالت در تهران حدود چهار سال برآورد می‌شود، خاطرنشان کرد: پایین بودن عمر آسفالت در شهر تهران علاوه بر هزینه آسفالت هزینه‌های غیرمستقیم از قبیل هزینه خط‌کشی، هزینه بسترسازی جداول و تجهیزات ترافیکی، هزینه ایمنی، هزینه مسدود کردن معابر و نارضایتی شهروندان را به همراه دارد.

شمس‌احسان اضافه کرد: از عوامل عمده در افت کیفیت آسفالت معابر می‌توان به نظارت ضعیف به هنگام تولید و اجرای آسفالت و پایین بودن مدت ضمانت کیفیت آسفالت پس از اجرای آن نام برد.

وی تاکید کرد: نبود مدیریت یکپارچه در امور زیربنایی و زیرساخت‌ها از جمله اقدامات ناهماهنگ سایر دستگاه‌ها و اعمال سلایق مدیران مناطق بیست‌ودوگانه در خصوص تأمین مصالح، تولید آسفالت و ترمیم و نگهداری معابر از دیگر عوامل مؤثر بر افت کیفیت آسفالت معابر است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: مشکلات عمده فعلی در حوزه آسفالت ناشی از نبود توازن هزینه‌های کارخانه‌های آسفالت با راندمان فعلی و کنترل نکردن صحیح کیفیت آسفالت پخش شده در سطح شهر است که منجر به افزایش هزینه نگهداشت آسفالت در سطح شهر تهران می‌شود.

شمس‌احسان گفت: در حال حاضر توجه عمده معطوف به حمل‌ونقل عمومی بوده و از حجم پروژه‌های بزرگراهی سازمان مهندسی و عمران کاسته شده است، با عنایت به ظرفیت قابل توجه تولید کارخانه‌های آسفالت سازمان مهندسی و عمران، اتخاذ وحدت رویه در موضوع نگهداری آسفالت معابر شهر تهران ضروری است.

وی افزود: معاونت فنی و عمرانی شهرداری طرح پیشنهادی فنی و اجرایی افزایش میانگین عمر آسفالت شهر تهران را متناسب با مقیاس جهانی، طی یک‌ماه آینده به شورای اسلامی شهر تهران ارسال خواهد کرد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!