اقتصاد کلان

افزایش نرخ بهره بین بانکی

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، تازه‌ترین آمارهای بانک مرکزی از تغییرات نرخ سود بین بانکی نشان می‌دهد که این نرخ در هفته منتهی به نوزدهم مهر ماه به ۲۳.۷۶ درصد رسیده است. بیشترین نرخ بهره امسال مربوط به پنجم مهرماه بوده است که به نرخ ۲۳.۸ رسیده بود. نرخ بهره بین بانکی در هفته …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، تازه‌ترین آمارهای بانک مرکزی از تغییرات نرخ سود بین بانکی نشان می‌دهد که این نرخ در هفته منتهی به نوزدهم مهر ماه به ۲۳.۷۶ درصد رسیده است.

بیشترین نرخ بهره امسال مربوط به پنجم مهرماه بوده است که به نرخ ۲۳.۸ رسیده بود.

نرخ بهره بین بانکی در هفته نخست مهرماه امسال با ۱۱ صدم درصد افزایش نسبت به هفته قبل از آن به ۲۳.۸۰ درصد رسیده است، بنابراین رکورد نرخ بهره بین بانکی شکسته شده، چراکه بیشترین نرخ بهره امسال مربوط به بیست‌وهفتم اردیبهشت‌ماه با نرخ ۲۳.۷۶ درصدی بوده است.

نرخ سود ۲۳.۸۰ درصدی بالاترین نرخ سود بین بانکی در ۱۷ هفته گذشته است؛ پیش از این نرخ سود بین بانکی از اواسط اردیبهشت تا خردادماه سال جاری در بالاترین سطح بوده است و رکوردهایی بین ۲۳.۶۰ تا ۲۳.۷۶ درصد به ثبت رسانده بود، اما این آمار هفته قبل شکسته شد.

نرخ سود بین بانکی در هفته پایانی تیرماه، پس از ۶ هفته درجا زدن در کانال ۲۳.۴ درصدی، وارد کانال جدید ۲۳.۵ درصدی شد و از اواخر شهریورماه نیز با عبور از این کانال وارد دامنه ۲۳.۶ درصدی شده بود، اما از هفته قبل با رکوردزنی جدید وارد کانال ۲۳.۸ درصد شد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!