اقتصاد جهانی

افزایش سطح بدهی، رشد اقتصادهای آسیایی را کاهش می‌دهد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،یکی از اقتصاددانان ارشد بانک جهانی روز دوشنبه اعلام کرد: افزایش سطح بدهی در میان اقتصادهای به‌ظاهر سالم در آسیا، می‌تواند رشد این منطقه را به زیر سطح پیش‌بینی‌شده فعلی بکشاند. به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،ایندرمیت گیل، اقتصاددان ارشد بانک جهانی در گفت‌وگو با رویترز، افزود: سرعت کند تجدید …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،یکی از اقتصاددانان ارشد بانک جهانی روز دوشنبه اعلام کرد: افزایش سطح بدهی در میان اقتصادهای به‌ظاهر سالم در آسیا، می‌تواند رشد این منطقه را به زیر سطح پیش‌بینی‌شده فعلی بکشاند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،ایندرمیت گیل، اقتصاددان ارشد بانک جهانی در گفت‌وگو با رویترز، افزود: سرعت کند تجدید ساختار بدهی تحت «چارچوب مشترک گروه ۲۰» برای تجدید ساختار بدهی فقیرترین کشورها قابل‌قبول نیست و تسریع این فرآیندها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،به گفته این اقتصاددان، سطوح به‌شدت بالای بدهی در آسیا بسیار نگران‌کننده است و افزایش استقراض دولت از بازارهای داخلی، سطح اعتبارات موجود برای شرکت‌های خصوصی را محدود ساخته و درنتیجه سرمایه‌گذاری را متزلزل خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،گیل، اظهار کرد: مشکلی هم‌زمان در آسیا ایجادشده است: بدهی بسیار زیاد و سرمایه‌گذاری بسیار کم. بخش زیادی از مصرف دولتی و مصرف خصوصی از طریق بدهی تأمین می‌شود و در مقابل سرمایه‌گذاری زیادی از طریق اعتبار تأمین نمی‌شود و این وضعیتی بسیار بد است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،به گفته این اقتصاددان، نتیجه این وضعیت می‌تواند رشد اقتصادی بسیار کمتر از حد پیش‌بینی‌شده اقتصادهای آسیایی باشد که موضوعی بسیار جدی است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،گزارش اخیر بانک جهانی نشان می‌دهد در یک کشور معمولی آسیای جنوبی، بدهی دولت حدود ۸۵ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد که بسیار بالاتر از نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی دیگر بازارهای نوظهور است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،در این گزارش آمده است که بدهی در این منطقه به دلیل افزایش هزینه‌های دولت، کاهش درآمد داخلی و افزایش هزینه‌های خدمات بدهی در حال افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی،بانک جهانی در این گزارش به تعدادی از عوامل، ازجمله خسارت شدید مالی یک بانک دولتی بزرگ اشاره کرده است که می‌تواند هزینه‌های استقراض را به سطحی ناپایدار برساند.​

منبع خبر : اتاق ایران آنلاین

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!