دسته بندی نشده

افزایش سرقت مواد غذایی در لهستان

– اخبار اقتصادی – به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، روزنامه ژچپوسپولیتا Rzeczpospolita روز پنجشنبه با استناد به داده‌های پلیس لهستان گزارش داد که تعداد موارد سرقت از فروشگاه‌های مواد غذایی این کشور در سال ۲۰۲۲ تقریباً به میزان یک سوم افزایش یافته است. آمارها نشان …

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، روزنامه ژچپوسپولیتا Rzeczpospolita روز پنجشنبه با استناد به داده‌های پلیس لهستان گزارش داد که تعداد موارد سرقت از فروشگاه‌های مواد غذایی این کشور در سال ۲۰۲۲ تقریباً به میزان یک سوم افزایش یافته است.

آمارها نشان می‌دهد که تعداد سرقت‌ها با ۳۱.۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن به بیش از ۳۲۰۰۰ مورد رسیده است. گزارش شده است که از ۱۶ استان لهستان، تنها استان لوبلین افزایش چنین جرم‌هایی را ثبت نکرده است.

رناتا یوسکیویچ، رئیس سازمان تجارت و توزیع لهستان در این باره تأکید کرد که افزایش دزدی “یک علامت واضح از وجود مشکل در بازار” است.

اقتصاد لهستان با ادامه جنگ اوکراین کوچک شدلهستان دارایی‌های روسیه را مصادره می‌کند

وی توضیح داد که افزایش قیمت ها مردم را به ارتکاب به چنین جرم‌هایی سوق داده است و افزود که این موضوع یک “چالش بزرگ” برای فروشگاه‌ها است و باعث افزایش هزینه‌های عملیاتی می‌شود.

این گزارش حاکی از آن است که بیشتر از هر چیزی، مواد غذایی به سرقت رفته و پس از آن اقلام لوکس مانند عطرها و همچنین وسایل الکترونیکی کوچک به سرقت رفته است.

اقتصاد لهستان در سال ۲۰۲۲ در بحبوحه افزایش تورم و کاهش بودجه خرید مصرف کننده در پی جنگ در کشور همسایه یعنی اوکراین و تأثیر تحریم ها علیه روسیه، کند شد.

آمارهای رسمی نشان می دهد که نرخ تورم در این کشور در ابتدای سال ۲۰۲۳ شتاب گرفت و قیمت مصرف کننده در ژانویه نسبت به سال گذشته ۱۷.۲ درصد افزایش یافت.

اقتصاددانان پیش بینی می کنند که تورم همچنان در حال افزایش است و پیش بینی می شود لهستان یکی از بالاترین نرخ‌های تورم در اتحادیه اروپا را در سال جاری میلادی داشته باشد.

آدام گلاپینسکی، رئیس بانک مرکزی لهستان، نیز پیش بینی کرد که این کشور از رکود اقتصادی جلوگیری کند، اگرچه ممکن است در سه ماهه اول سال نوسانات موقتی وجود داشته باشد.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!