دسته بندی نشده

افزایش۲۰۰ درصدی کشفیات سرقت احشام

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، سرهنگ علی‌اصغر محمدی امروز- سه‌شنبه هفدهم مردادماه- در نشست خبری با خبرنگاران با گرامیداشت سالروز شهادت محمد صارمی و تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: خبرنگاران با رسالت ارزشمندی که دارند می‌توانند در خط مقدم جهاد تبیین و نهضت روشنگری ایفای نقش کنند. وی افزود: پلیس به دنبال کار تبلیغ …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، سرهنگ علی‌اصغر محمدی امروز- سه‌شنبه هفدهم مردادماه- در نشست خبری با خبرنگاران با گرامیداشت سالروز شهادت محمد صارمی و تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: خبرنگاران با رسالت ارزشمندی که دارند می‌توانند در خط مقدم جهاد تبیین و نهضت روشنگری ایفای نقش کنند.

وی افزود: پلیس به دنبال کار تبلیغ و نمایش نیست، اما آگاه‌سازی مردم از مأموریت‌های پلیس می‌تواند در همراه‌سازی و جلب مشارکت و هم‌افزایی مردم با پلیس کارساز باشد.

فرمانده انتظامی گلپایگان با بیان اینکه پلیس یک نهاد انقلابی و برخواسته از مردم است و باید در تراز انقلاب اسلامی حافظ ارزش‌ها و دستاوردهای نظام اسلامی باشد، گفت: امروز پلیس در رسیدگی به پرونده‌ها هیچ تبعیض قائل نیست و خدمت به آحاد مردم را وظیفه ذاتی می‌داند و در مأموریت‌های خودش به اثبات رسانده است، بی‌شک وفاق رسانه‌ها و پلیس می‌تواند در احساس امنیت و توسعه امنیت اثر فوق‌العاده‌ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه فرهنگ تبعیت از قانون و اجرای دقیق مقررات و توجه به فرامین پلیس باید در ذهن مردم با آموزش‌های مکرر و مستمر نهادینه شود زیرا موجب تسهیل در امور، نظم در جامعه و کاهش جرایم و آسایش و آرامش می‌شود، گفت: امنیت خط قرمز پلیس است و اجازه نخواهیم داد اراذل و اوباش موجب تشویش اذهان عمومی و اخلال در نظم عمومی و جولان در سطح معابر شوند.

محمدی با بیان اینکه در چهار ماهه امسال، هشت هزار و ۴۱۴ مورد تماس با فوریت‌های ۱۱۰ نیروی انتظامی گلپایگان برقرار شده که نسبت به مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است، افزود: امسال به پلیس راهور دو هزار و ۲۷۲ مورد گزارش تصادفات و رفع ترافیک گزارش شده که نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است.

وی از کاهش ۱۲ درصدی گزارشات نزاع و درگیری در شهرستان گلپایگان خبر داد و گفت: امسال تصادفات درون‌شهری هزار و ۲۸۰ مورد ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی گلپایگان با بیان اینکه گزارش تصادفات برون شهری به فوریت‌های ۱۱۰ پلیس ۱۸ درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: میانگین حضور پلیس در مأموریت‌های ۱۱۰ با وجود بعد مسافت‌ها و ترافیک به کمتر از ۱۰ دقیقه رسیده است.

وی گفت: امسال تاکنون ۱۳ مرحله طرح امنیت محله‌محور به منظور پاکسازی ۲۴ منطقه آسیب‌پذیر شهرستان در زمینه دستگیری سارقین باسابقه و معتادان متجاهر اجرا شد که اجرای این امر مهم موجب کاهش سه درصدی سرقت و دو درصدی کشفیات در شهرستان شد.

محمدی گفت: امسال با همکاری مردم شاهد کاهش ۲۸ درصدی سرقت منازل، کاهش ۸۲ درصدی سرقت خودرو، کاهش ۳۱ درصدی سرقت موتورسیکلت، کاهش ۵۰ درصدی کیف‌قاپی، کاهش ۲۶ درصدی سرقت از اماکن خصوصی، و کاهش ۳۵ درصدی سرقت داخل خودروها هستیم.

وی از افزایش ۲۰۰ درصدی کشفیات سرقت از مغازه‌ها و احشام خبر داد و افزود: افزایش ۶۰ درصدی کشف سرقت منزل، و افزایش ۱۰۰ درصدی کشف سرقت کیف‌ قاپی از دیگر اقدامات نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان است.

فرمانده انتظامی گلپایگان از افزایش ۱۵ درصدی دستگیری اتباع بیگانه خبر داد و گفت: امسال سرقت‌های خرد ۷۳ درصد و در مجموع کشفیات مواد مخدر ۵۳ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون تشکیل پرونده‌های قضائی پنج درصد کاهش داشت، گفت: امسال ۲۲۴ پرونده کلاهبرداری اینترنتی با عنوان برداشت مالی و دسترسی غیرمجاز به داده‌های بانکی به ارزش ریالی بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال تشکیل شده است که تاکنون ۳۶ میلیارد ریال اموال شناسایی و به مالباختگان برگشت داده شده است.

محمدی از افزایش ۱۹۴ درصدی پرونده‌های قضائی در پلیس فتا نسبت به مشابه سال قبل خبر داد و گفت: امسال ۱۷ پرونده کالای قاچاق به ارزش تشکیل شده که نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشت.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!