مسکن و حمل و نقل

افتتاح ۵ پروژه بزرگترین رخ داد ریلی طی ۱۵ سال اخیر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی؛ خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در یک نشست خبری درخصوص پروژه‌های ریلی؛ آزادراهی و بزرگراهی اظهارداشت: در بخش پروژه‌های ریلی ۵ پروژه است که این ۵ پروژه ۵۶۱ کیلومتر راه است که حدود ۱۵۷ کیلومتر آن زاهدان به خاش است که به بهره برداری رسید. وی …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی؛ خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی امروز در یک نشست خبری درخصوص پروژه‌های ریلی؛ آزادراهی و بزرگراهی اظهارداشت: در بخش پروژه‌های ریلی ۵ پروژه است که این ۵ پروژه ۵۶۱ کیلومتر راه است که حدود ۱۵۷ کیلومتر آن زاهدان به خاش است که به بهره برداری رسید.

وی در ادامه بیان مرد: در ۱۵ سال گذشته ۲۰۰ کلیومتر بوده است که اگر این ۵۶۱ کلیومتر به بهره برداری برسد می‌تواند رخ داد بزرگی در بخش ریلی کشور باشد.

معاون وزیر راه و شهر سازی در خصوص پروژه‌های آزادراهی گفت: ۵ پروژه آزاد راهی است که از لحاظ فیزیکی ۸۰ درصد رشد داشته است که آزاد راه تهران- شمال؛ شیراز به اصفهان، گلوگاه منجیر به رودبار؛ تبریز به مرند و در نهایت مراغه به هشترود است که این آزاد راه‌ها ۲۹۱ کیلومتر است که در ۱۵ اسل گذشته ۸۶ کلیومتر فقط به بهره برداری رسیده است که این امر می تواندعملکرد قابل قبولی در بخش آزادراهی داشته باشد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!