دسته بندی نشده

افتتاح ۳۰ پروژه ورزشی در استان کرمان به مناسبت هفته دولت

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، میثم پاریزی امروز _ چهارشنبه هجدهم مردادماه _ در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: روشنگری افکار عمومی رسالت خبرنگاران است که تأثیر آن در پیشرفت جامعه بسیار اهمیت دارد. وی از تخصیص ۲۳۰ میلیارد …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، میثم پاریزی امروز _ چهارشنبه هجدهم مردادماه _ در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: روشنگری افکار عمومی رسالت خبرنگاران است که تأثیر آن در پیشرفت جامعه بسیار اهمیت دارد.

وی از تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور به استان کرمان برای پروژه‌های ورزشی خبر داد و افزود: در هفته دولت ۳۰ پروژه ورزشی در استان کرمان افتتاح می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه توسعه ورزش بانوان را با جدیت پیگیری می‌کنیم، خاطرنشان کرد: استان کرمان قهرمانان ارزشمندی در سطح جهانی و حضور در مسابقات المپیک و پارالمپیک دارد که تعدادی از این قهرمانان از بانوان هستند.

پاریزی توازن منطقه‌ای در ورزش استان را دارای اهمیت دانست و اضافه کرد: استان کرمان ظرفیت‌های بزرگی در حوزه ورزش دارد که با استعدادیابی در مناطق مختلف می‌توانند جایگاه بهتری در ورزش کشور و دنیا پیدا کنند.

وی با بیان اینکه استان کرمان ۱۹ ورزشکار و مربی در مسابقات آسیایی چین دارد، از حضور چهار ورزشکار و یک مربی از کرمان در کاروان ورزشی کشور برای المپیک توکیو خبر داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از کسب دو سهمیه پارالمپیک توسط ورزشکاران استان کرمان خبر داد و تاکید کرد: مسابقات توکیو در جایگاه ورزش کشور بسیار مؤثر بود و ورزشکاران کرمانی دو مدال طلا و یک مدال نقره کسب کردند.

پاریزی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم اسماعیل احمدی مدیرکل وزارتی ورزش و جوانان در حادثه بالگرد حامل وزیر ورزش و تعدادی از مدیران در منطقه بافت کرمان، تاکید کرد: از همه خبرنگاران استان کرمان به دلیل انتشار اخبار صحیح و دقیق این حادثه، تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر توسعه زیرساخت‌های ورزش در استان کرمان در اولویت بوده است، تصریح کرد: طی چهار سال گذشته، حدود ۴۰۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان افزوده شده که به‌طور میانگین در هر شهرستان حدود ۱۰ هزار متر مربع افزایش فضای ورزشی داشتیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان از حضور حدود ۱۲۰ هزار نفر ورزشکار سازمان یافته در استان کرمان خبر داد و با اشاره به وجود ۵۳ تیم لیگ برتری از استان کرمان، گفت: از استان کرمان ۴۵ هزار ورزشکار سازمان یافته خانم دارد و ۲۳ تیم ورزشی لیگ برتری متعلق به بانوان است.

پاریزی با اشاره به برنامه ریزی انجام شده در حوزه جوانان، گفت: تقریباً ۳۰ درصد جمعیت استان کرمان در رده سنی جوان است و در هفته ازدواج، ۵۵ زوج جوان به همت سمن‌های زیرمجموعه اداره کل ورزش و جوانان روانه خانه بخت شدند.

وی ارائه مشاوره‌های لازم را یکی از رسالت‌های سمن‌ها و اداره ورزش و جوانان دانست و ادامه داد: اشتغال جوانان در پایداری ازدواج بسیار اهمیت دارد که امیدواریم دستگاه‌های مربوطه به رسالت خود برای اشتغالزایی و رفع بیکاری اقدام کنند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!