گردشگری

افتتاح اولین موزه تخصصی نگارگری در اصفهان

به‌گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، علیرضا ایزدی اظهار کرد: اولین موزه تخصصی نگارگری در اصفهان توسط بخش خصوصی و با مجوز رسمی از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد. وی ادامه داد: با توجه به اهمیت هنر نگارگری در سطح استان و فعالیت قابل‌قبول …

به‌گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، علیرضا ایزدی اظهار کرد: اولین موزه تخصصی نگارگری در اصفهان توسط بخش خصوصی و با مجوز رسمی از وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت هنر نگارگری در سطح استان و فعالیت قابل‌قبول هنرمندان برجسته در این رشته و همچنین نبود مکانی برای نمایش این آثار فاخر، این موزه به مساحت بیش از ۴۵۰ مترمربع و باهدف معرفی تخصصی آثار هنرمندان نگارگری استان به مدیریت حسین قانعیان افتتاح شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان افزود: در این موزه نگاه به موضوع هنرهای تجسمی بخصوص نگارگری و اهمیت این موضوع در میان مردم و وجود هنرمندان طراز اول این رشته اصیل ایرانی است، لذا نگاهی که به این رشته در این موزه شده یک نگاه تخصصی است و سعی شده تا به کمک آثار نگارگری که در گالری ثابت موزه به نمایش گذاشته می‌شود و همچنین نمایش آثار هنرمندان برگزیده این رشته در نمایشگاه موقت، آثار این هنرمندان هر چه‌بهتر معرفی شود.

موزه تخصصی نگاه توسط بخش خصوصی و در محل ضلع شرقی گذر تاریخی و فرهنگی چهارباغ عباسی افتتاح و آماده خدمات‌رسانی به علاقه‌مندان به هنر اصیل نگارگری است.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!