اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

اعمال مالیات بر خانه‌های بدون مستاجر در تهران

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه خطاب به صاحبان خانه‌های خالی در شهر تهران و ۴۸ شهر استان تهران اظهار کرد: دولت مصمم است برای ساماندهی بازار اجاره خانه‌های خالی را شناسایی کند و در این راه از آمار شهرداری‌ها، سامانه جامع املاک و اسکان، دستگاه‌های …

به گزارش سرمایه ایرانی و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه خطاب به صاحبان خانه‌های خالی در شهر تهران و ۴۸ شهر استان تهران اظهار کرد: دولت مصمم است برای ساماندهی بازار اجاره خانه‌های خالی را شناسایی کند و در این راه از آمار شهرداری‌ها، سامانه جامع املاک و اسکان، دستگاه‌های خدمات رسان و…. استفاده می‌کند و پس از شناسایی قانون مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر خانه‌های لوکس اعمال خواهد شد.

وی افزود: مقرر است شهرداری‌های استان تهران آمار شهرهای خود را به استاندار ارائه کنند و استاندار تهران برای این موضوع ضرب‌الاجل ۱۰ روزه در نظر گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: دولت در بودجه سال جاری خود اخذ مالیات از خانه‌های خالی را پیش بینی کرده است و موجران به نفعشان است که خانه‌های خود را هرچه سریع‌تر اجاره بدهند.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!