بورس و بازارهای مالی

اعلام جزئیات سفارش‌های الگوریتمی بورس در سال جاری

– اخبار اقتصادی – به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیرمهدی صبائی مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگویی ، با اشاره به جزئیات سفارشات الگوریتمی بیان کرد: در پاسخ به درخواست فعالان بازار و به منظور ارائه اطلاعات تکمیلی، جزییاتی از سفارشات الگوریتمی ارائه و …

– اخبار اقتصادی –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیرمهدی صبائی مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگویی ، با اشاره به جزئیات سفارشات الگوریتمی بیان کرد: در پاسخ به درخواست فعالان بازار و به منظور ارائه اطلاعات تکمیلی، جزییاتی از سفارشات الگوریتمی ارائه و در اختیار فعالان بازار قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: نتایج بررسی انجام شده سفارشات در بازه زمانی ابتدای سال جاری تا پایان روز ۱۹ مهرماه، نشان‌دهنده آن است که حدود ۱۰ درصد از ارزش سفارشات خرد سهام و حق تقدم، شامل سفارشات الگوریتمی است.

صبائی تاکید کرد: ۹ درصد از این آمار مربوط به سفارشات بازارگردان‌های الگوریتمی و یک درصد آن درخصوص سفارشات آنلاین الگوریتمی بوده است.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس در پایان خاطرنشان کرد: به منظور ارائه آمار دقیق‌تر در این زمینه، اطلاعات سفارش‌های الگوریتمی وارد شده در سامانه معاملات از ابتدای سال جاری تا ۱۹ مهرماه، به شرح جدول و نمودار زیر ارائه می‌شود.

بورس , سازمان بورس اوراق بهادار ,

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!