دسته بندی نشده

اعلام اقلام دارویی ممنوعه برای حجاج

دکتر محمدجواد راعی، گفت: با توجه به نزدیکی سفر هموطنان به حج تمتع باید به این نکته توجه داشت که هر ساله همراه داشتن برخی از داروها برای زائران خانه خدا ممنوع است و در صورتی که زائری داروهای ممنوعه را همراه داشته باشد، امکان حضور در عربستان را ندارد. او ادامه داد: حمل هرگونه …

دکتر محمدجواد راعی، گفت: با توجه به نزدیکی سفر هموطنان به حج تمتع باید به این نکته توجه داشت که هر ساله همراه داشتن برخی از داروها برای زائران خانه خدا ممنوع است و در صورتی که زائری داروهای ممنوعه را همراه داشته باشد، امکان حضور در عربستان را ندارد.

او ادامه داد: حمل هرگونه داروهای کدیین دار و مشتقات مواد مخدر، روانگردان و و داروهای خواب آور به هر میزان که باشد، به کشور عربستان ممنوع است.

معاون غذا و دارو دانشگاه اعلام کرد: حمل ۱۴ قلم دارو به کشور عربستان ممنوع است که آمپول «پتیدین» ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول «مرفین» ۱۰ میلی‌گرم، قرص «متادون» ۵ و ۲۰ میلی‌گرم، شربت «متادون»، قرص «هیدرومرفین» ۲ میلی‌گرم، قرص «متیل فنیدات هیدروکلراید»، قرص «ترامادول» ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول «ترامادول» ۵۰ میلی‌گرم، شربت «اکسپکتورانت کدئین»، قرص «استامینوفن کدئین»، آمپول «دیازپام» ۱۰ میلی‌گرم، قرص «دیازپام» ۲، ۵ و ۱۰ میلی‌گرم، آمپول «بوپرنورفین» و قرص «بوپرنورفین» از جمله آنهاست.

دکتر راعی تاکید کرد: اگر فردی به دلیل بیماری در حال مصرف داروهایی است که ممنوعیت ورود به عربستان را دارند، باید حتماً قبل از سفر با پزشک خود در خصوص داروی جایگزین مشورت کنند، همچنین افرادی که به دلایل بیماری‌های مزمن تحت درمان با داروهای مخصوص هستند، حتماً به میزان کافی دارو در زمان سفر به همراه داشته باشند.


منبع

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!