اخبار اقتصادی و صنعتیاقتصاد کلان

اختلال در عرضه بلیط قطار تهران-کربلا

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، آن‌طور که راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده بود، بلیت قطار تهران-کربلا از ساعت ۱۰ صبح امروز _یکشنبه بیست‌ونهم مردادماه_ از طریق وبگاه Sale.raheparvaz.com قابل خریداری خواهد بود، اما کاربران با مراجعه به این وبگاه برای خرید بلیت با خطا مواجه می‌شوند. آن‌طور که مشخص است، نشانی اعلام شده …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، آن‌طور که راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده بود، بلیت قطار تهران-کربلا از ساعت ۱۰ صبح امروز _یکشنبه بیست‌ونهم مردادماه_ از طریق وبگاه Sale.raheparvaz.com قابل خریداری خواهد بود، اما کاربران با مراجعه به این وبگاه برای خرید بلیت با خطا مواجه می‌شوند.

آن‌طور که مشخص است، نشانی اعلام شده از سوی راه‌آهن صحیح نبوده است و کاربران باید از طریق نشانی raheparvaz.com برای خرید بلیت تهران-کربلا اقدام کنند که این وبگاه نیز هم‌اکنون از دسترس خارج شده است.

اختلال در عرضه بلیط قطار تهران-کربلا

بر اساس اعلام قبلی راه‌آهن جمهوری اسلامی، مسیر قطار تهران-کربلا به صورت ترکیبی از تهران تا شلمچه با قطار چهار ستاره، سپس مسیر ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره، با اتوبوس و بعد از آن با قطار عراقی، از بصره تا کربلا خواهد بود.

مدت زمان سیر این قطار ۱۸ ساعت در خاک ایران خواهد بود. دو ساعت برای تشریفات گذرنامه زمان لازم است، سپس زوار ۳۰ کیلومتر را با اتوبوس تا بصره سیر می‌کنند و پس از آن، ۸ ساعت زمان سیر از بصره تا کربلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش، با توجه به تنوع واگن‌ها در مسیر بصره تا کربلا، قطار تهران-کربلا با سه قیمت عرضه می‌شود.

قیمت بلیت این قطار برای هر نفر با احتساب واگن اتوبوسی در خاک عراق، ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود.

برای واگن‌های اتوبوسی وی‌آی‌پی در خاک عراق، قیمت کل مسیر، یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود و با قطار چهار تخته در خاک عراق، قیمت کل، یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

این گزارش می‌افزاید: زمان حرکت قطار تهران-کربلا از مبدا تهران، در تاریخ‌های سی‌ویکم مردادماه، چهارم، بیست‌وپنجم و بیست‌وهشتم شهریورماه، یکم و چهارم مهرماه در نظر گرفته شده است.

زمان برگشت قطار تهران-کربلا از کربلا نیز در تاریخ‌های هفتم و یازدهم شهریورماه، یکم، چهارم، هشتم و یازدهم مهرماه است.

ظرفیت این قطار ۳۵۰ نفر است و برای شروع، هفته‌ای یک قطار و بعد از اربعین، هفته‌ای دو قطار در این مسیر، سیر خواهد کرد.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!