اقتصاد کلان

اختصاص ۵۰ هزار میلیارد ریال برای طرح‌های اشتغالزایی وزارت ارتباطات‌

– اخبار استانها – به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، میثم عابدی امروز در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار وزارت ارتباطات پوشش روستایی بالای ۲۰ خانوار است که شروع شده و روستاهای با جمعیت کمتر نیز جزو برنامه هستند. وی با …

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، میثم عابدی امروز در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار وزارت ارتباطات پوشش روستایی بالای ۲۰ خانوار است که شروع شده و روستاهای با جمعیت کمتر نیز جزو برنامه هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید مسئولین استانی پیگیر باشند، افزود: مسئولان استانی خصوصاً نمایندگان مجلس که دیدار هفتگی با وزرا دارند باید پیگیری لازم را داشته باشند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با اشاره به نقش مهم اقتصاد دیجیتال در دنیا گفت: در جهان به طور متوسط ۳۰ درصد اقتصاد به سمت دیجیتال و بستر تجارت الکترونیک رفته است. اگر افراد توانمندی لازم را در دیجیتال نداشته باشند پس اقتصاد دیجیتال در کشور پیشرفت نمی‌کند.

عابدی با اشاره به اینکه آموزش مهارت‌های دیجیتالی برای قشر دانش آموزان و دانشجویان پیش بینی شده است، افزود: وزارت ارتباطات با همکاری وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جاری در حال برنامه‌ریزی است تا حداقل ۱۰ هزار نفر از دانش‌آموزان مستعد استان را آموزش‌های مرتبط با مهارت‌های دیجیتالی بدهد.

وی ادامه داد: این آموزش‌های دیجیتالی موجب رشد دانش‌ آموزان در حوزه تفکر الگوریتمی، ابزارهای برنامه نویسی و … می‌شود. برای اینکه آموزش‌های دیجیتالی به خوبی انجام گیرند باید مدارس تجهیز شوند و وزارت ارتباطات با آموزش و پرورش کمک می‌کند تا این تجهیزات انجام شوند. متناسب با نیاز استان و تجهیزات مدارس حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان در این حوزه هزینه و سرمایه گذاری می‌شود.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات تصریح کرد: نزدیک ۵ همت منابع اشتغال‌زایی تبصره ۱۸ برای وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده است که سهم استان چهارمحال بختیاری از این منابع حداقل می‌تواند ۳۰۰ میلیارد تومان باشد.

عابدی خاطرنشان کرد: استان چهارمحال و بختیاری باید با پلتفرم‌هایی که می‌خواهند شروع به کار بکنند، اعلام همکاری کند. امید است سنگ اندازی‌ها در این زمینه حذف شود و بتوان منابع را برای استان جذب کرد.

منبع خبر : ایران اکونا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!