دسته بندی نشده

اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای پروژه رینگ حفاظتی/تهیه ۱۵ طرح بازآفرینی برای ۱۵ منطقه شهر

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، رسول میرباقری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان در نشست استاندار اصفهان با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری اصفهان اظهار کرد: چندین دولت عزم داشتند که در بافت‌های فرسوده اتفاقی رخ دهد، اما هیچ اتفاقی نیفتاده و به جای آن شهرهای جدید …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، رسول میرباقری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان در نشست استاندار اصفهان با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری اصفهان اظهار کرد: چندین دولت عزم داشتند که در بافت‌های فرسوده اتفاقی رخ دهد، اما هیچ اتفاقی نیفتاده و به جای آن شهرهای جدید ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه بافت‌های فرسوده ناکارآمد باقی مانده است، ادامه داد: طرح‌های تشویقی می‌توان میزان صدور پروانه را در بافت‌های فرسوده افزایش می‌دهد.

حسین حق‌شناس، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان در این دیدار اظهار کرد: یک سری از منابع شهرداری در قالب زمین کمک به اجرای پروژه قطار شهری و تأمین منابع مالی آن، مشخص شده است.

وی ادامه داد: ۱۵ مورد مشخص شده که این موارد به کمیسیون ماده ۵ ارسال شده است.

اختصاص هزار میلیارد تومان برای پروژه رینگ حفاظتی

اصغر کشاورزراد، معاون عمران شهری شهردار اصفهان اظهار کرد: هر هفته با محوریت استانداری جلسه‌ای درباره پروژه رینگ حفاظتی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان برای پروژه رینگ حفاظتی اختصاص داده شد، امسال نیز هزار میلیارد تومان از اعتبارات شهری به این پروژه اختصاص یافته است.

معاون شهردار اصفهان افزود: ۳۵ کیلومتر از ۷۸ کیلومتر رینگ حفاظتی، در شهرهای دیگر واقع شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اعتباراتی که شهرداری برای پروژه اختصاص داده است، پروژه در محدوده منطقه ۱۵ (خاتون آباد) پایان سال یا اوایل سال آینده تا تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی تکمیل می‌شود.

معاون شهردار اصفهان با اشاره به اصلاح تقاطع غیر همسطح روشن دشت و تعریض آن تا سپاهان شهر در منطقه شش افزود: طرح تقاطع غیر همسطح در محدوده منطقه ۱۳ بر روی اتوبان ذوب آهن به سمت شهر ابریشم در زمین‌های نظامی واقع شده است، جلساتی برای آنکه پروژه سرعت بگیرد انجام شده است، هزینه آزادسازی برای اجرای این طرح حدود هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده، البته این عدد غیر از هزینه‌های اجرایی است.

وی گفت: در محدوده منطقه ۱۵ تا پایان مردادماه، ۴۰۰ میلیارد تومان آزادسازی داریم که عملیات اجرایی آن به مرور انجام می‌شود.

کشاورز راد یادآور شد: پروژه رینگ حفاظتی نیازمند چندین پیوست است، پیوست زیست محیطی آن انجام شده و در مرحله تأیید نهایی است.

اختصاص هزار میلیارد تومان برای پروژه رینگ حفاظتی/تهیه ۱۵ طرح بازآفرینی برای ۱۵ منطقه شهر

تهیه ۱۵ طرح بازآفرینی برای ۱۵ منطقه اصفهان

وحید مهدویان معاون معماری و شهرسازی شهردار اصفهان نیز اظهار کرد: پروژه رینگ حفاظتی در بخشی از مسیر به مجموعه قلب شهر برخورد دارد، هتل این مجموعه وسط رینگ که در این راستا نیازمند اصلاح و بازبینی طرح و مصوبات استانی هستیم.

وی ادامه داد: این پروژه در محدوده منطقه ۱۳ با مغایرت طرح تفصیلی و جامع با طرح تقسیمات کشوری شهرستان اصفهان و فلاورجان روبرو است، لذا روال قانونی آن باید با سرعت عمل طی شود تا درگیر مشکلات قانونی نشویم.

مهدویان با تاکید بر اینکه برای ۱۵ منطقه شهری، ۱۵ طرح بازآفرینی آماده شده است گفت: طرح بازآفرینی محله سودان آماده شده و پس از چندین بار رفت و برگشت و انجام اصلاحات، ۳۰ بهمن مصوب شد اما همچنان طرح بلاتکلیف مانده است، زیرا نمی‌دانیم با چه کسی در این طرح طرف هستیم.

وی افزود: طرح حرم زینبیه را سی‌ام مهر به کمیسیون ماده ۵ ارسال کردیم اما تاکنون حتی کمیته کار آن تشکیل نشده، این معضلی است که باید برای آن تدبیر شود.

برای اجرای طرح‌های بازآفرینی نیازمند مصوبه هستیم

ایرج مظفر، دستیار ویژه شهردار اصفهان در امور فنی و اجرایی با بیان اینکه به‌رغم تأکیدات استاندار در ستاد بازآفرینی هنوز ابلاغیه‌ای به شهرداری نرسیده است، اظهار کرد: برای مسائل اجرایی طرح‌های بازآفرینی نیازمند مصوبه هستیم تا متناسب با بافت هر منطقه روش اجرایی آن ترسیم شود.

وی ادامه داد: مصوب نشدن و ابلاغ نشدن کار را در حوزه بازآفرینی طولانی کرده است، با توجه به اینکه شهرداری‌ها متولی کار هستند، اما باید اختیارات شهرداری بیشتر شود تا روش‌های اجرایی عملیاتی شود.

منبع خبر : ایمنا

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!