مسکن و حمل و نقل

احتمال افزایش قیمت بلیت های نوروزی قطار وجود دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، رئیس انجمن صنفی شرکت حمل و نقل ریلی مسافری رجا گفت: انجمن حمل و نقل مسافری در تاریخ ۵/۱۷ برگزار شد. وی در ادامه افزود: آمار مسافران است که در سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۴ میلیون بوده است و در ۱۴۰۱ ۲۱ میلیون و ۵۵۰ هزار نفر جابجایی داشته‌ایم. …

به گزارش پایگاه خبری سرمایه ایرانی، رئیس انجمن صنفی شرکت حمل و نقل ریلی مسافری رجا گفت: انجمن حمل و نقل مسافری در تاریخ ۵/۱۷ برگزار شد.

وی در ادامه افزود: آمار مسافران است که در سال ۱۴۰۰ به میزان ۱۴ میلیون بوده است و در ۱۴۰۱ ۲۱ میلیون و ۵۵۰ هزار نفر جابجایی داشته‌ایم. با توجه به اینکه نیمه دوم سال مسافر کمتری داریم و رشد ۵۰ درصدی نسبت به ۱۴۰۰ داشته‌ایم.

وی در ادامه آمارهای جابجایی را اعلام‌کرد: در بخش دوم نفر کیلومتر در همین مقطع ۱۴۰۰۷ میلیارد و ۶۲۰ کیلومتر نفر و در ۱۴۰۱ ۱۱ میلیارد و ۸۴۰ کیلو متر نفر که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. در ۱۴۰۰ بین شهری ۱۰ میلیون و ۵۴۰ نفر و در ۱۴۰۱ ۵۰۰ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص تأخیرهای قطارها را نیز اعلام کرد: از مشخصه‌های اصلی قطار نظم بوده است میانگین تأخیر قطارها در ۱۴۰۰ حدود ۲۶ ثانیه بوده است در ۱۴۰۱ ۲۲ ثانیه تغییر کرده است. میانگین تأخیر قطارها بین شهری و حومه‌ای حدود ۲۵ دقیقه بوده که ۲۰ دقیقه کاهش پیدا کرده است

بختیاری درباره برنامه‌های نوروزی گفت: نو سازی قطارها برنامه ریزی برای خدمات نوروز که از همین امروز ستاد نوروزی تشکیل شده است. اقدامات مربوطه برای بالا بردن کیفیت انجام می‌شود. بلیط قطارهای مسافری هم از اینترنتی از طریق آژانس‌های فروش می‌توانند انجام دهند راه آهن کمک کند که بتوانیم عرصه خوبی داشته باشیم.

ناصر بختیاری درباره افزایش قیمت بلیط‌های نوروزی گفت: افزایش قیمت‌ها به دولت هم بستگی دارد اما درخواست افزایش ۴۰ درصدی را داده که جبران عقب افتادگی‌ها شود اما با ۲۰ درصد موافقت شده است و اینکه برای قبل عید این افزایش صورت گیرد یا بعد از نوروز مشخص نیست و این بستگی به اقدامات راه آهن دارد.

وی در ادامه در خصوص واردات واگن‌های مسافری گفت: با توجه به اینکه تولید نیازهای داخل را نمی‌تواند تأمین کند بنابراین مازاد آن را ما درخواست داده‌ایم که قطارهای نو وارد کنیم و با برخی کشورهای اروپایی و چین هم صحبت‌هایی داشته‌ایم و این واردات با هماهنگی انجام خواهد شد و در این باره با تولیدکنندگان داخلی برای تولید ۲۰۰ واگن مذاکراتی را انجام داده‌ایم ولی نیاز به واردات همچنان وجود خواهد داشت.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

امتیاز به خبر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!